Wisła Kraków traci jednego z kluczowych zawodników. Reprezentant Polski opuszcza klub

Rafał Pietrzak w przyszłym sezonie nie będzie zawodnikiem Wisły Kraków. Reprezentant Polski, który w ubiegłym sezonie był jednym z kluczowych zawodników "Białej Gwiazdy", zdecydował się na kontynuowanie kariery w innym klubie - czytamy na oficjalnej stronie internetowej krakowskiego zespołu. Na razie nie wiadomo, gdzie zagra 27-latek.
Zobacz wideo

"Rafał Pietrzak nie będzie już reprezentował barw Białej Gwiazdy. Umowa pomiędzy Wisłą a lewym obrońcą nie zostanie przedłużona, a zawodnik będzie kontynuował karierę w innym klubie" - pisze oficjalna strona internetowa krakowskiego klubu. 27-latek prawdopodobnie trafi do zagranicznego zespołu.

Wisła Kraków traci kluczowego zawodnika

O możliwym odejściu Pietrzaka mówiło się od początku okna transferowego. Dwukrotny reprezentant Polski podkreślał jednak, że drużynę Macieja Stolarczyka opuści tylko na rzecz zagranicznego klubu. Na razie nie wiadomo, gdzie trafi lewy obrońca, ale decyzja o niepodpisaniu nowego kontraktu sugeruje, że piłkarz wyjedzie za granicę.

Pietrzak był piłkarzem Wisły od stycznia 2016 roku. Regularnie w jej barwach zaczął grać jednak dopiero w ubiegłym sezonie, gdy dobre występy sprawiły, że otrzymał on powołanie na mecze reprezentacji Polski od Jerzego Brzęczka. Na pierwszym zgrupowaniu selekcjoner dwukrotnie wpuścił 27-latka z ławki rezerwowych - w meczu z Włochami (1:1) i spotkaniu z Irlandią (1:1). W barwach Wisły wychowanek Zagłębia Sosnowiec rozegrał w poprzednim sezonie 37 spotkań, w których strzelił trzy gole i zaliczył pięć asyst. 

Więcej o: