Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków ma nowego sponsora. Dostanie milion złotych na młodzież

Krakowski klub podpisał umowę ze stowarzyszeniem kibiców Wisły Kraków Socios, na mocy której otrzyma milion złotych. W zamian na koszulkach piłkarzy "Białej Gwiazdy" w najbliższym sezonie pojawi się logo stowarzyszenia.
Zobacz wideo

Wisła otrzyma kolejne wsparcie finansowe, tym razem od własnych kibiców. Co miesiąc krakowski klub ma otrzymać od stowarzyszenia Socios 85 tys. złotych. Umowa między stronami została zawarta na rok. Reguluje ona nawet, jak pieniądze mają być wydawane. 45 tys. ma iść na Akademię Piłkarską, a po 20 tys. na reaktywowaną drużynę IV-ligowych rezerw i Centralnej Ligi Juniorów. 

Wisła Kraków wspierana przez kibiców

- Jestem dumny, że zostaliśmy jednym z najważniejszych partnerów klub. Powstaliśmy, aby ratować klub, a teraz możemy wspierać go w bieżącym funkcjonowaniu i rozwoju. To wydarzenie bez precedensu, że kibice w tak dużej kwocie wchodzą z pomocą dla klubu. Moim marzeniem jest, aby za rok podpisać umowę na dwa miliony złotych – powiedział  Piotr Leśkiewicz, prezes Socios. Stowarzyszenie istnieje od dziewięciu miesięcy i zrzesza 700 członków. 

- Działalność Socios Wisły Kraków pokazuje, jak w krótkim czasie może zmienić się relacja pomiędzy kibicami i jego otoczeniem społecznym, a klubem. Jak można szybko i sprawnie zbudować coś, co jest bliskie modelowi zachodnioeuropejskiemu – powiedział Piotr Obidziński, prezes Wisły

Krakowski klub nowy sezon Ekstraklasy rozpocznie w sobotę od meczu ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie to odbędzie się w stolicy Małopolski.