Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejny transfer Wisły Kraków! Wychowanek Realu Madryt, grał w reprezentacji Brazylii u-20

Wisła Kraków przeprowadziła już piąty transfer w ostatnich tygodniach. Nowym zawodnikiem Białej Gwiazdy został Jean Carlos Silva. Skrzydłowy, który jest wychowankiem Realu Madryt.
Zobacz wideo

Jean Carlos Silva w ostatnim tygodniu przechodził testy sportowe w Wiśle Kraków. Piłkarz wystąpił w dwóch sparingach i spodobał się trenerom oraz zarządowi. Zawodnik dostał też propozycję kontraktu i ją zaakceptował. Carlos Silva podpisał umowę na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Piłkarz urodził się 10 maja 1996 roku w Prata w Brazylii, ale jako dziecko przeprowadził się do Hiszpanii i trenował w młodzieżowych zespołach Realu Madryt. Po pewnym czasie trafił na wypożyczenie do CF Fuenlabrada.

Reprezentant Brazylii u-20

W ostatnim grał jednak w Granadzie, gdzie zaliczył jeden występ w La Lidze, ale głównie występował w rezerwach występujących w Segunda B. W ostatnim sezonie zagrał 34 mecze, strzelił dwie bramki i zaliczył cztery asysty. 

Piłkarz ma na koncie także pięć występ w młodzieżowej reprezentacji Brazylii u-20. Zawodnik w 2015 roku wystąpił na mistrzostwach świat do lat 20, na których zaliczył pięć meczów i strzelił jednego gola. Jean Carlos Silva może występować na obu skrzydłach. W poprzednim sezonie większość meczów grał na prawej stronie pomocy, ale 10 meczów zagrał również na lewej stronie pomocy. 

*** 

Błaszczykowski podpisał kontrakt

Jakub Błaszczykowski przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków. Reprezentant Polski podpisał umowę do końca sezonu 2019/20.