Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znakomita informacja dla kibiców polskiej piłki! Dwa nowe kanały mogą oznaczać przełom

Platforma nc+, która jest posiadaczem praw do pokazywania PKO Ekstraklasy, uruchomiła dwa specjalne kanały, które będą pokazywały polską ligę. Nowe kanały mogą również trafić do oferty największego konkurenta nc+, czyli Cyfrowego Polsatu. Byłaby to bardzo dobra, wręcz przełomowa informacja dla kibiców, którzy wreszcie mieliby możliwość szerszego dostępu do meczów Ekstraklasy.

Spotkaj się z gwiazdami Bayernu Monachium

Platforma nc+, która jest posiadaczem praw do transmisji meczów PKO Ekstraklasy w najbliższych dwóch sezonach uruchomiła dwa nowe kanały sportowe Canal+Sport 3 oraz Canal+Sport 4, które w pełni będą przeznaczone dla rozgrywek PKO Ekstraklasy. Na dwóch nowych kanałach będzie można zobaczyć wszystkie 296 meczów najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Zobacz wideo

Okazuje się, że będą oferowane w modelu dystrybucji pozwalającym również na włączenie ich do oferty innych operatorów telewizyjnych. Oznacza to, że przed kibicami piłkarskimi otwiera się szansa na oglądanie PKO Ekstraklasy także na konkurencyjnej platformie, jaką jest Cyfrowy Polsat. 

Nadchodzą bardzo dobre informacje dla fanów piłki?

Do tej pory nc+, a wcześniej Cyfra+ nie decydowała się na taką możliwość, a autorskie kanały nc+ (jak np. Canal+Sport) nie znajdowały się w ogóle w ofercie głównego konkurenta - czyli Cyfrowego Polsatu. Jak donoszą wirtualnemedia.pl, teraz jest szansa na szerszy dostęp do wszystkich 296 meczów Ekstraklasy, bo "nc+ jest otwarte na współpracę z innymi operatorami. To o tyle ciekawa informacja, że Cyfrowy Polsat jest zdecydowanie bardziej popularną platformą satelitarną, mającą około 6 milionów abonentów. Z kolei nc+ oferuje droższe oferty i ma ok. dwa miliony abonentów. 

- Uruchomienie dwóch nowych kanałów dedykowanych rozgrywkom PKO Ekstraklasy pozwoli na rozszerzenie modelu dystrybucji krajowych rozgrywek o kolejne platformy telewizyjne. Długofalowo to korzyść nie tylko dla wszystkich kibiców, ale również dla PKO Ekstraklasy i klubów piłkarskich. Dla nas to jednocześnie możliwość monetyzacji kosztownych praw sportowych na całym rynku, a nie tylko na własnej platformie - powiedziała Edyta Sadowska, prezes zarządu platformy nc+ w oficjalnym komunikacie stacji. 

Warto również przypomnieć, że od sezonu 2019/2020 przez dwa najbliższe lata jeden mecz kolejki będzie pokazywany także na otwartym paśmie TVP.