Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: kolejny transfer Legii Warszawa. Ostatni problem rozwiązany!

Ivan Obradović, reprezentant Serbii i były zawodnik RSC Anderlechtu, Realu Saragossa oraz Partizana Belgrad, podpisał z Legią Warszawa dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia - poinformowała oficjalna strona klubu.

Dwa mistrzostwa Serbii, mistrzostwo Belgii, udział w finałach mistrzostwa świata FIFA w 2010 roku oraz fazie grupowej Ligi Mistrzów. To największe sukcesy w bogatej karierze Ivana Obradovicia. Serbski obrońca ma za sobą 86 meczów w belgijskiej Jupiler Liga, 48 spotkań w La Liga i 27 występów w reprezentacji - zachwala lewego obrońcę oficjalna strona Legii Warszawa, która w piątek podpisała z 30-letnim Obradoviciem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Obradović: Legia to największy klub w Polsce

- Jestem szczęśliwy, że trafiłem do najlepszego klubu w Polsce, który w dodatku jest znany w Europie. Lubię grać w największych klubach w swoich krajach, które muszą wygrywać w każdym meczu. To zawsze dodatkowe wyzwanie. W Partizanie i Anderlechcie zdobywałem tytuły, teraz chcę zdobyć mistrzostwo w Warszawie. Przejście do Legii to przywilej, nie mam wątpliwości

- mówi Obradović w rozmowie z oficjalną stroną klubu. - Pozyskaliśmy piłkarza z dużym doświadczeniem międzynarodowym. Jestem przekonany, że Ivan wniesie do zespołu dużą jakość piłkarską, a swoją ambicją wspólnie z zespołem sięgnie po kolejne mistrzostwo w już trzecich rozgrywkach. Chciałbym, żeby został ważną postacią w szatni i na boisku. Cieszymy się, że piłkarze z taką karierą wzmacniają nas w drodze do Ligi Europy - dodaje dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski.

Obradović to kolejny letni transfer Legii Warszawa (wcześniej do klubu dołączyli bramkarz Wojciech Muzyk, obrońca Igor Lewczuk, pomocnik Walerian Gwilia i skrzydłowi Luquinhas oraz Arvydas Novikovas). I na tę chwilę wydaje się, że ostatni, bo znalezienie lewego obrońcy, który po odejściu Adama Hlouska miałby rywalizować o miejsce w składzie z Luisem Rochą, było ostatnią potrzebą wicemistrzów Polski.

Obradović w Legii będzie grał z numerem 37. Do Warszawy przyleciał w środę. W dniu, kiedy akurat drużyna Aleksandara Vukovicia ruszała na mecz z gibraltarskim Europa FC. To właśnie od spotkania w I rundzie Ligi Europy wicemistrz Polski zainauguruje sezon 2019/20. Początek meczu w czwartek o 20.30.