Klub z Ekstraklasy będzie miał nowy stadion. Ruszył przetarg

We wtorek został ogłoszony przetarg na roboty budowlane dotyczące rozbudowy obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Rakowa. Beniaminek Ekstraklasy od 2021 roku będzie grał na większym i nowoczesnym stadionie.

RKS Raków Częstochowa ogłosił przetarg na rozbudowę stadionu. Beniaminek ekstraklasy planuje budowę i przebudowę trybun stadionu o ogólnej liczbie 6152 miejsc. Firmy mogą składać oferty do 19 sierpnia.

Zobacz wideo

Prawie 40 mln wydatków

"Zaplanowano, że na zadanie 'Prace przygotowawcze i wkład własny do rozbudowy infrastruktury sportowej w Częstochowie, w tym budowa Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie' zapisane zostaną nakłady w łącznej kwocie 37,7 mln zł (z limitami wydatków: 13,7 mln zł na 2019 r., 20,2 mln na 2020 r. oraz 3,8 mln zł na 2021 r.). Źródłem pokrycia większości tegorocznych miejskich wydatków na inwestycję ma być kredyt bankowy. Tym samym rozpoczęto prace przygotowawcze do inwestycji. 5 kwietnia miasto podpisało umowę na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, którą opracują poznańskie firmy Demiurg Project SA i Demiurg sp. z. o.o., za kwotę blisko 331 tys. zł. Opracowanie dokumentu zajmie dwa miesiące, a następnie ruszy przetarg na realizację prac budowlanych" - czytaliśmy wówczas w oficjalnym komunikacie.

Dodatkowo modernizację stadionu przy Limanowskiego wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, które na przebudowę obiektu przekazało 10 mln zł w ramach Planu Rocznego. Klub może ubiegać się jeszcze o dodatkowe środki w ramach Planu Wieloletniego.

Raków Częstochowa to najlepszy zespół ubiegłego sezonu I ligi. Drużyna Marka Papszuna zajęła w niej pierwsze miejsce, dzięki czemu awansowała do Ekstraklasy.

Ekstraklasa w Bełchatowie

Przebudowa stadionu w Częstochowie, to świetna wiadomość dla kibiców Rakowa, którzy w najbliższym sezonie nie będą mogli oglądać meczów Ekstraklasy w swoim mieście. Wszystko przez to, że obiekt nie otrzymał odpowiedniej licencji. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wyraziła zgodę na to, by Raków Częstochowa rozgrywał mecze w roli gospodarza na GIEKSA Arenie w Bełchatowie - poinformował na Twitterze Fredy Fuerst z Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.

Więcej o: