Legia Warszawa osłabiona na starcie nowego sezonu! Kontuzja gwiazdy

Legia Warszawa nie będzie mogła liczyć na pomoc Cafu w pierwszych meczach nowego sezonu. Portugalczyk najprawdopodobniej uszkodził więzadło w stawie skokowym i może pauzować nawet przez miesiąc.

Cafu doznał kontuzji w przedsezonowym sparingu z Pogonią Siedlce. Legia Warszawa gładko ograła drugoligowca 6:0, ale straciła jedną ze swoich gwiazd. - Pierwsze diagnozy nie są optymistyczne. Wskazują na uszkodzenie więzadeł w stawie skokowym, a to oznacza około czterech tygodni przerwy w treningach - informuje portal legia.net. Jeżeli taka diagnoza się potwierdzi, to Legia Warszawa będzie osłabiona w kilku meczach ekstraklasy, a także eliminacji Ligi Europy. - Smutne, że nie pomogę zespołowi w najbliższych meczach. Ale wrócę silniejszy - napisał Cafu na Instagramie.

Zobacz wideo

Legia Warszawa po raz pierwszy zagra z zespołem z Gibraltaru

College Europa FC z Gibraltaru pokonała 4:0 Sant Julię z Andory (6:3 w dwumeczu) i awansowała do I rundy eliminacji Ligi Europy, gdzie zagra z Legią Warszawa. Tym samym polski klub po raz pierwszy w historii zmierzy się z ekipą z Gibraltaru. Pierwszy mecz odbędzie się w czwartek, 11 lipca, na Gibraltarze. Rewanż tydzień później w Warszawie. Dla Legii Warszawa będą to pierwsze oficjalne spotkania w sezonie 2018/19. Dopiero trzy dni po rewanżu z Europą FC zespół Aleksandara Vukovicia zagra w 1. kolejce PKO Ekstraklasy, kiedy jej rywalem będzie Pogoń Szczecin. Europa FC to wicemistrzowie Gibraltaru z poprzedniego sezonu. Drużyna prowadzona przez Rafaela Escobara Obrero straciła dwa punkty do mistrza kraju - Lincoln Red Imps.

Więcej o:
Copyright © Agora SA