Oficjalnie: Legia Warszawa pozyskała kolejnego piłkarza! Zapłaciła ok. 400 tys. euro

Legia Warszawa oficjalnie potwierdziła transfer Luquinhasa. Wicemistrzowie Polski nieoficjalnie zapłacili za niego ok. 400 tysięcy euro.

Legia Warszawa pozyskała Luquinhasa z portugalskiego Clube Desportivo das Aves. 22-latek jest lewym skrzydłowym i podpisał trzyletni kontrakt. Będzie występował z numerem 82. W poprzednim sezonie zagrał w 17 meczach ligi portugalskiej, w których zaliczył cztery asysty. Ma kosztować ok. 400 tys. euro, a Aves wynegocjowało sobie także procent od następnego transferu.

Zobacz wideo
Luquinhas był przez nas obserwowany w ostatnim sezonie. To szybki, dobrze prowadzący piłkę zawodnik, którego ultraofensywny profil odpowiada naszym oczekiwaniom co do roli skrzydłowego. W Legii może jeszcze rozwinąć swój potencjał. Mam nadzieję, że będzie ważną częścią drużyny i pomoże nam w walce o tytuł

- powiedział dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski, cytowany przez oficjalną stronę klubu. - Miasto jest piękne. Jestem zachwycony infrastrukturą, stadionem i wszystkimi ludźmi pracującymi w klubie. (...) Każdy początek jest trudny. Jeśli uda ci się przezwyciężyć trudności, osiągniesz wszystko, co chcesz. Właśnie dlatego jestem teraz tutaj - powiedział Luquinhas.

Legia Warszawa przeprowadziła kolejny transfer

Luquinhas to kolejny letni transfer Legii Warszawa. Wcześniej do klubu dołączyli bramkarz Wojciech Muzyk, obrońca Igor Lewczuk, pomocnik Walerian Gwilia i skrzydłowy Arvydas Novikovas. Na Łazienkowskiej wciąż szukają lewego obrońcy, który po odejściu Adama Hlouska miałby rywalizować o miejsce w składzie z Luisem Rochą.

Więcej o: