Oficjalnie: Jagiellonia ma nowego napastnika. Rekord transferowy klubu!

Ognjen Mudrinski został nowym napastnikiem Jagiellonii. Najlepszy strzelec FK Cukaricki Belgrad w poprzednim sezonie podpisał z białostockim klubem czteroletni kontrakt.

27-letni Ognjen Mudrinski przychodzi do Jagiellonii Białystok na zasadzie transferu definitywnego z czwartej drużyny serbskiej Super Ligi - FK Cukaricki Belgrad, dla której w minionym sezonie rozegrał 34 mecze ligowe, w których strzelił 18 goli i dołożył do nich 5 asyst (najlepszy strzelec zespołu). Wcześniej Mudrinski był związany z Vojvodiną, Hajdukiem Kula, RFK Novi Sad, Jagodiną, Crveną zvezdą, Greuther Furth, FC Aarau oraz Spartakiem Subotica.

Nieoficjalnie mówi się, że Jagiellonia za Mudrinskiego zapłaciła 600 tys. euro. Jeśli to prawda, to znaczy, że pobiła transferowy rekord klubu, który dotychczas wynosił nieco ponad 300 tys. euro.

Mudrinski w zespole Ireneusza Mamrota będzie występował z numerem 8. - Jestem prawdziwym "kilerem”. Nie ma znaczenia, czy bramka jest piękna, czy brzydka. Najważniejsze jest, żeby piłka przekroczyła linię bramkową, a drużyna odnosiła zwycięstwo - powiedział 27-latek w rozmowie z oficjalną stroną klubu po podpisaniu kontraktu.

Więcej o: