Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zmiany w zarządzie Wisły Kraków. Jest oficjalny komunikat klubu

Piotr Obidziński będzie pełnił obowiązki prezesa Wisły Kraków, zastępując na stanowisku Rafała Wisłockiego, który skupi się teraz na prezesowaniu w Towarzystwie Sportowym Wisła - informuje oficjalna strona klubu.

- Od początku mojej kadencji w spółce piłkarskiej deklarowałem, że jeśli tylko pojawi się osoba gwarantująca odpowiednie działanie w roli prezesa, to jestem gotowy odsunąć się w cień. Wiśle SA potrzebny jest bardzo dobry menedżer, który będzie w budował właściwe relacje z wszystkimi partnerami klubu - mówił Rafał Wisłocki w połowie czerwca, kiedy wybrany został na stanowisko prezesa TS Wisła.

Już wiadomo, że Wisłocki skupi się teraz tylko na pracy w Towarzystwie Sportowym, a jego obowiązki na stanowisku prezesa Wisły Kraków przejmie Piotr Obidziński, obecny w klubie od stycznia, gdy do jego ratowania został włączony przez kancelarię Bogusława Leśnodorskiego. - Jestem po prostu menedżerem, a wraz z kancelarią Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy przeprowadziliśmy kilka trudnych projektów, stąd pomagam w Krakowie. Moja formalna funkcja nie ma znaczenia - liczy się tylko, żeby Wisła się odbudowała i była profesjonalnie zarządzana - na początku roku przyznawał Obidziński.

Zobacz wideo

Obidziński do zarządu Wisły SA został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu. Do czasu powołania ostatecznego składu zarządu będzie pełnił jednak obowiązki prezesa. - W imieniu swoim, a także Kuby Błaszczykowskiego i Jarka Królewskiego chciałbym podziękować Rafałowi za wkład w operację ratowania piłkarskiej Wisły. Jesteśmy przekonani, że bez jego udziału wiele rzeczy byłoby niemożliwych. Wierzymy, że pod jego kierownictwem również odnowa Towarzystwa Sportowego Wisła wkrótce okaże się sukcesem, a współpraca spółki i stowarzyszenia będzie korzystna dla obydwu stron - powiedział Tomasz Jażdżyński, przewodniczący rady nadzorczej Wisła Kraków SA, cytowany przez oficjalną stronę klubu. - Piotrowi gratuluję nowego stanowiska i trzymam kciuki za realizację strategii odbudowy klubu - dodał.

Zimą Wisła Kraków walczyła o przetrwanie. Jeszcze w styczniu wydawało się, że nie otrzyma licencji na dalszą grę w ekstraklasie. I choć zakończyła sezon na dziewiątym miejscu, to nadal wiszą nad nią znaki zapytania. Działacze robią jednak wiele, by wyprowadzić klub na prostą.

Więcej o: