Piast Gliwice może stracić kluczowego piłkarza! Obserwuje go Newcastle United

Newcastle United obserwuje Frantiska Placha - informuje słowacki 'Sport'. Bramkarz Piasta Gliwice znalazł się również na celowniku jednego z klubów szwajcarskiej ekstraklasy.

Frantisek Plach to kluczowy piłkarze w zespole Waldemara Fornalika. 27-letni Słowak był w poprzednim sezonie podstawowym zawodnikiem Piasta Gliwice. Zagrał w 25 meczach, wpuścił 21 goli i aż 12 razy zachował czyste konto. Dobra forma w polskiej lidze zaowocowała zainteresowaniem klubów z czołowych europejskich lig. Słowacki 'Sport' poinformował, że Plach jest w kręgu zainteresowań Newcastle United i jednego z klubów szwajcarskiej ekstraklasy.

Zobacz wideo

Piast Gliwice chce walczyć o Ligę Mistrzów

Odejście Frantiska Placha byłoby wielkim osłabieniem zespołu mistrza Polski przed walką w eliminacjach Ligi Mistrzów. Piast Gliwice zagra z BATE Borysów w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. To najwyżej rozstawiony rywal, na którego mógł trafić zespół Waldemara Fornalika. Pierwszy mecz odbędzie się na Białorusi, drugi w Gliwicach. Dwumecz z BATE będzie pierwszym podejściem Piasta do Ligi Mistrzów. Wcześniej klub z Gliwic walczył w eliminacjach Ligi Europy, ale nie wygrał żadnego dwumeczu. W 2013 roku został wyeliminowany po dogrywce przez Karabach Agdam, a w 2016 roku nie poradził sobie z IFK Goeteborg. Piast Gliwice wygrał rozgrywki Lotto Ekstraklasy w sezonie 2028/2019, a na finiszu ligi wyprzedził Legię Warszawa. Drużyna Waldemara Fornalika zdobyła cztery punkty więcej od warszawskiego klubu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.