Matus Putnocky z Lecha Poznań znalazł nowy klub. Będzie grał w ekstraklasie

Matus Putnocky w przyszłym sezonie nie będzie zawodnikiem Lecha Poznań. Słowacki bramkarz niebawem przeniesie się do Śląska Wrocław - informuje "Przegląd Sportowy".

Putnocky będzie drugim bramkarzem, sprowadzonym przez Śląsk Wrocław w letnim oknie transferowym. Wcześniej do drużyny Vitezslava Lavicki trafił Daniel Kajzer z Botewa Płowdiw. Ściągnięcie dwóch golkiperów wynika z tego, że niedawno zespół z Wrocławia opuścił Jakub Wrąbel (przeniósł się do Wisły Płock) oraz Jakub Słowik (odszedł do japońskiej Vegalty Sendai).

Zobacz wideo

Według informacji "Przeglądu Sportowego", Słowak podpisze ze Śląskiem roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 34-latek był piłkarzem Lecha od lipca 2016 roku, kiedy poznaniacy sprowadzili go z Ruchu Chorzów. W barwach "Kolejorza" rozegrał 75 spotkań, w których 36 razy zachował czyste konto.

Matus Putnocky drugim bramkarzem, który odszedł z Lecha Poznań

Putnocky to drugi bramkarz (wcześniej do Hapoelu Hajfa odszedł Jasmin Burić), który w letnim oknie transferowym opuści drużynę Dariusza Żurawia. Poza dwoma wspomnianymi zawodnikami, z poznańską drużyną pożegnają się także piłkarze z innych pozycji: Vernon De Marco, Maciej Gajos, Dimitris Goutas, Rafał Janicki, Krzysztof Kołodziej, Mihai Radut, Piotr Tomasik, Łukasz Trałka, Nikola Vujadinović oraz Marcin Wasielewski.

Więcej o:
Copyright © Agora SA