Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! Gwiazda ekstraklasy w Legii. "Ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto Cię stracił"

Arvydas Novikovas został nowym piłkarzem Legii Warszawa. Warszawski klub zapowiedział transfer cytatem z "Pana Tadeusza" i zdjęciem Litwina na tle pomnika Adama Mickiewicza.

- Ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto Cię stracił - czytamy na oficjalnym profilu Legii Warszawa na Twitterze. Tak warszawski klub zapowiedział transfer Arvydasa Novikovasa z Jagiellonii Białystok. Litwin to jedna z największych gwiazd polskiej ligi. W zespole z Białegostoku grał od 2017 roku. Rozegrał w nim 94 mecze, strzelił 22 gole i miał 18 asyst. Teraz swoją karierę będzie kontynuował w zespole wicemistrza Polski, który zapłacił za niego 300 tys. euro.

Zobacz wideo

Novikovas podpisał z Legią trzyletni kontrakt. W zespole wicemistrzów Polski będzie występował z numerem "18". - Do Legii przychodzę przede wszystkim po to, aby zdobyć mistrzostwo Polski. Chcę, aby tytuł wrócił do Warszawy, chcę również zrobić krok do przodu. Wybrałem najlepszą ofertę zarówno dla siebie, jak i dla swojej rodziny - przyznał piłkarz, cytowany przez oficjalną stronę internetową warszawskiego klubu

- Chcąc odzyskać tytuł i wrócić do fazy grupowej europejskich pucharów, potrzebujemy zawodników o takich umiejętnościach jak Arvydas Novikovas: szybkich, przebojowych, umiejących grać jeden na jeden. Wierzymy, że nasz nowy skrzydłowy będzie ważną częścią zespołu, który zawsze musi grać o zwycięstwo. Arvydas ma już duże doświadczenie i jest świadomy, z jakimi oczekiwaniami wiążę się gra w koszulce Legii. Cieszymy się, że czołowym piłkarzom Ekstraklasy zależy na grze przy Łazienkowskiej i przyjście do naszego klubu postrzegają nie tylko jako rozwój, ale też szansę na odnoszenie sukcesów - stwierdził Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii Warszawa..

Więcej o: