Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa zmienia nazwę i logo! Tak teraz będzie się nazywać polska liga

PKO Bank Polski zamiast Lotto. Ekstraklasa od nowego sezonu będzie miała innego sponsora tytularnego, a co za tym idzie - inne logo. Zmiany wejdą w życie 1 lipca.

Od 1 lipca liga polska będzie miała nową nazwę. Lotto Ekstraklasę zastąpi PKO Ekstraklasa. Wszystko dzięki umowie sponsorskiej ligi z PKO Bankiem Polskim, który sponsorem Ekstraklasy był co prawda już w ubiegłym sezonie, ale teraz został sponsorem tytularnym. Zmiana nazwy wiąże się także ze zmianą logo ligi, w którym oprócz dobrze znanej piłki z literą "e" w środku, znajdzie się "skarbonka", będąca logo PKO BP.

Zobacz wideo
 

Początek zmian

Nowy sponsor tytularny, nazwa i logo, to jednak nie koniec zmian. Te obejmą bowiem także godziny rozgrywania spotkań. PKO Ekstraklasa przejdzie na format 2-3-3, co oznacza kolejno dwa mecze w piątek (18:00, 20:30), trzy spotkania w sobotę (15:00, 18:00 i 20:30) oraz trzy starcia w niedzielę (o 15:00 i 17:30. Godzina trzeciego spotkania wciąż nie jest potwierdzona, ale może to być nawet 12:30). W niektórych kolejkach Ekstraklasa zastosuje co prawda format 2-3-2-1 z meczem w poniedziałek, ale tych będzie zdecydowanie mniej, niż w zeszłym sezonie.