Wielkie zmiany w Wiśle Kraków. Największy talent zostaje w klubie

Arkadiusz Głowacki nie jest już dyrektorem sportowym Wisły Kraków, ale legenda Białej Gwiazdy zostaje w klubie. Były obrońca będzie teraz szefem działu skautingu. Wisła przechodzi też inne wielkie zmiany na szczeblu zarządzania. Dobrą informacją może być fakt, że w klubie pozostaje jeden z największych talentów polskiej piłki - Daniel Hoyo Kowalski.

Arkadiusz Głowacki przestał być dyrektorem sportowym Wisły Kraków, ale klub poinformował, że legenda Wisły będzie teraz miała nową rolę. Głowacki zostanie szefem skautingu. Klub stwierdził, że w nowym rozdaniu nie będzie takiej osoby jak dyrektor sportowy, ale sprawami transferów będzie zajmował się tzw. komitet sportowy, a większe uprawnienia będzie miał również Maciej Stolarczyk, czyli trener Wisły. 

Zobacz wideo

- Nowa koncepcja pionu sportowego nie uwzględnia stanowiska dyrektora sportowego. Oznacza to, że decyzje dotyczące funkcjonowania pierwszej drużyny będzie podejmować Komitet Sportowy w składzie: trener Maciej Stolarczyk, Arkadiusz Głowacki, Zarząd Klubu oraz delegaci z Rady Nadzorczej - pisze Wisła Kraków w swoim oświadczeniu. 

Zmiany czekają Wisłę także wyżej. Piotr Obidziński zostanie nowym prezesem Wisły Kraków, zastępując na stanowisku Rafała Wisłockiego, który skupi się na prezesowaniu w Towarzystwie Sportowym Wisła - informuje portal sport.tvp.pl.

Najmłodszy debiutant zostaje w klubie

Wisła Kraków podała również, że w klubie zostaje Daniel Hoyo-Kowalski, czyli trzeci najmłodszy piłkarz w historii Ekstraklasy, który miał przedłużyć kontaktu. Rok temu zawodnik podpisywał umowę, ale być może teraz została ona sporządzona na lepszych warunkach.

- Ma potencjał, żeby stać się graczem na najwyższym poziomie. Jest jednak na początku piłkarskiej drogi, jeszcze nie skończył 16. lat. Dużo pracy przed nim, ale wiem, że jest tego świadom. Dużo wody musi upłynąć w Wiśle, żeby stał się takim piłkarzem jak Bednarek. Ale liczę też na to, że co roku będzie lepszym zawodnikiem i stanie się graczem na miarę choćby właśnie Janka - mówi o piłkarzu Maciej Stolarczyk w rozmowie z Super Expressem.

Więcej o: