Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Górnik Zabrze ma nowego pomocnika. Pierwszy zagraniczny transfer w zespole Marcina Brosza

Filip Bainović został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. 23-letni Serb podpisał z zabrzańskim klubem trzyletni kontrakt. To czwarty zawodnik, który dołączył do zespołu Marcina Brosza w letnim oknie transferowym, ale pierwszy z zagranicy.

Filip Bainović to 23-letni pomocnik. Serb jest wychowankiem Radu Belgrad. W przeszłości grał również w OFK Zarkovo oraz Crvenej Zvezdzie Belgrad. W ubiegłym sezonie występował w zespole Radu Belgrad. Zagrał 33 mecze, strzelił jednego gola i miał cztery asysty. Z zabrzańskim klubem podpisał kontrakt do 30.06.2022 roku. Do Górnika polecił go Vuk Sotirović, były piłkarz polskich klubów, a obecnie menedżer.

Zobacz wideo

- Filip to młody, utalentowany chłopak. Jako junior w młodzieżowych drużynach FK Rad wywalczył z nimi mistrzostwo Serbii i grał w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Potem zadebiutował w pierwszej drużynie, a jego dobra gra sprawiła, że kupiła go Crvena Zvezda. Niestety Filip miał tam problemy z graniem. Zvezda awansowała wtedy do Ligi Mistrzów i kupiła wielu dobrych piłkarzy, przez co młodym zawodnikom nie dawno praktycznie szans. Filip chciał grać i się rozwijać, dlatego rozwiązał kontrakt i wrócił do FK Rad. Przez ostatni rok grał tam regularnie, dlatego poleciliśmy go Arturowi Płatkowi. Jest to zawodnik, który gra na pozycji "6" i "8", ogólnie dużo biega i jest dobry do rozgrywania piłki. Uważam, że w polskiej lidze na pewno sobie poradzi - przyznał Sotirović w rozmowie z oficjalną stroną internetową Górnika Zabrze.

Filip Bainović to czwarty zawodnik, który dołączył do zespołu Marcina Brosza w letnim oknie transferowym, ale dopiero pierwszy z zagranicy. Wcześniej treningi z Górnikiem rozpoczęli: Aleksander Paluszek ze Śląska Wrocław, Dariusz Pawłowski z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza (powrót z wypożyczenia) i Michał Rostkowski z ROW-u 1964 Rybnik. Filip Bainović będzie grał w Górniku z numerem 44 na koszulce.