Wielkie zmiany w Wiśle Kraków. Mielcarski odmówił. Będzie nowy prezes

Piotr Obidziński zostanie nowym prezesem Wisły Kraków, zastępując na stanowisku Rafała Wisłockiego, który skupi się na prezesowaniu w Towarzystwie Sportowym Wisła - informuje portal sport.tvp.pl. Nowe obowiązki otrzyma także trener Maciej Stolarczyk.

- Od początku mojej kadencji w spółce piłkarskiej deklarowałem, że jeśli tylko pojawi się osoba gwarantująca odpowiednie działanie w roli prezesa, to jestem gotowy odsunąć się w cień. Wiśle SA potrzebny jest bardzo dobry menedżer, który będzie w budował właściwe relacje z wszystkimi partnerami klubu - mówił Rafał Wisłocki po wyborze na stanowisko prezesa TS Wisła.

Zobacz wideo

Teraz, zdaniem sport.tvp.pl, Wisłocki skupi się tylko na pracy w Towarzystwie Sportowym, a jego obowiązki na stanowisku prezesa Wisły Kraków przejmie Piotr Obidziński, obecny w klubie od stycznia, gdy do jego ratowania został włączony przez kancelarię Bogusława Leśnodorskiego. – Jestem po prostu menedżerem, a wraz z kancelarią Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy przeprowadziliśmy kilka trudnych projektów, stąd pomagam w Krakowie. Moja formalna funkcja nie ma znaczenia – liczy się tylko, żeby Wisła się odbudowała i była profesjonalnie zarządzana - na początku roku przyznawał Obidziński. 

Grzegorz Mielcarski odmówił

Zdaniem Mateusza Migi, w ostatnich tygodniach propozycję pracy na stanowisku prezesa Wisły otrzymał Grzegorz Mielcarski, były reprezentant Polski, obecnie pracujący na stanowisku eksperta w telewizji Canal+Sport. Dopiero po nieudanych negocjacjach z 48-latkiem, pojawił się pomysł z Obidzińskim. Nie wiadomo jednak, czy 37-letni biznesmen, który dotychczas pełnił funkcję pełnomocnika zarządu ds. restrukturyzacji klubu, stanowiska prezesa nie będzie pełnił jedynie tymczasowo. – Wolałbym nie wychodzić z tym tematem przed szereg. Jest pewna koncepcja, która zostanie wkrótce przedstawiona przez włodarzy klubu - przyznał kilka dni temu.

Maciej Stolarczyk także w nowej roli?

Zdaniem Migi, nowe obowiązki otrzymać może także Maciej Stolarczyk. On miałby pozostać na stanowisku trenera krakowskiego klubu, ale do tego przejąłby obowiązki dyrektora sportowego. To stanowisko kilka miesięcy temu zwolnił Arkadiusz Głowacki, który teraz ma odpowiadać za dział skautingu. Gdyby Stolarczyk rzeczywiście przyjął nowe stanowisko, stałby się menedżerem w angielskim stylu, mającym zdecydowanie większy wpływ na działanie całego klubu, polegający m.in. na doborze nowych zawodników, a nie tylko na wyborze taktyki na mecz czy prowadzeniu codziennych treningów.

Więcej o: