Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejny polski piłkarz trafił do ligi rosyjskiej

Kolejny polski piłkarz zagra w lidze rosyjskiej. Po Sebastianie Szymańskim i Konradzie Michalaku, na transfer do Rosji zdecydował się Rafał Augustyniak. Były zawodnik Miedzi Legnica podpisał kontrakt z Urałem Jekaterynburg.

W trakcie letniego okienka transferowego już dwóch piłkarzy opuściło polską ekstraklasę i przeniosło się do Rosji. Najpierw z Legii za 5,5 miliona euro do Dynama Moskwa odszedł Sebastian Szymański, a trzy dni później Lecha Gdańsk poinformowała, że Konrad Michalak przeszedł za 1,5 miliona euro do Achmata Grozny

Zobacz wideo

Na tym lista zawodników, którzy wybrali ligę rosyjską się nie kończy. W piątek kontrakt z Urałem Jekaterynburg podpisał piłkarz Miedzi Legnica, Rafał Augustyniak. Spadkowicz z ekstraklasy zainkasował 500 tysięcy euro, które z pewnością przydadzą się w walce o awans z 1. ligi. Umowa pomocnika będzie obowiązywać do końca czerwca 2022 roku.

Urał Jekaterynburg w ostatnim sezonie ligi rosyjskiej zajął 10. miejsce. Walczył także w finale Pucharu Rosji, w którym przegrał 0:1 z Lokomotiwem Moskwa, barwy którego reprezentują dwaj inni Polacy - Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus.