Znakomita wiadomość dla kibiców Legii Warszawa. Mecze LE w TV

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, potwierdził, że mecze Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Europy, zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie, będą pokazywane na antenach TVP.

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, potwierdził na stronie sport.tvp.pl, że mecze Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Europy będą pokazywane na antenach TVP. W pierwszej rundzie, zaplanowanej na 11 i 18 lipca, Legioniści zagrają z lepszym z pary UE Sant Julia (Andora) - Europa FC (Gibraltar). W przypadku awansu do drugiej rundy, zaplanowanej na 25 lipca i 1 sierpnia, stołeczny klub zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu FK Witebsk (Białoruś) - Kuopion Palloseura (Finlandia)

Zobacz wideo

- Dajemy ekspozycję i możliwość pokazania danego klubu w otwartej antenie. Rok temu podpisaliśmy taką umowę z Legią, a w tym roku będziemy ją kontynuować, więc mogę zapewnić, że wszystkie mecze warszawian w europejskich pucharach pokażemy w TVP. Legia zrozumiała, że dużo większą wartość ma pokazanie spotkań w TVP niż w stacji komercyjnej, nawet z amatorskimi zespołami z Luksemburga czy Słowacji, gdzie maluje się trawę na zielono, bo ogląda to dwa miliony ludzi. Idziemy w kierunku dania klubom wędki, nie ryby - podkreślił Szkolnikowski.

Na razie nie ma potwierdzenia informacji o transmisji meczów pozostałych polskich drużyn w europejskich pucharach. - Problem polega na tym, że w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy mogą zagrać cztery polskie kluby, więc nie będziemy w stanie pokazać wszystkiego. Na polskim rynku jest kilkanaście kanałów sportowych, więc myślę, że inne stacje też się włączą. Cały czas rozmawiamy z klubami – dostały taką samą ofertę i to od nich zależy czy z niej skorzystają - dodał dyrektor TVP Sport.

Więcej o: