Legia może sprzedać kolejnego piłkarza. Portugalski agent wycenił go na sześć mln euro

- Wieteska ma ogromny potencjał. Ze względu na liczne transfery Polaków do klubów zagranicznych ich wartość znacząco poszła do góry - na łamach dziennika "A Bola" przyznał Gaspar Freire, agent piłkarski, który w przeszłości pracował przy transferach Pawła Kieszka, Przemysława Kaźmierczaka, Rafała Grzelaka i Marka Saganowskiego do Portugalii.

Mateusz Wieteska może być siódmym zawodnikiem, który w letnim oknie transferowym opuści Legię Warszawa. Środkowym obrońcą wicemistrzów Polski, aktualnie przebywającym na mistrzostwach Europy U-21, interesuje się m.in. SC Braga.

Zobacz wideo

Po pojawieniu się informacji dotyczących możliwego transferu Wieteski do Portugalii o wycenę polskiego zawodnika został poproszony Gaspar Freire, agent piłkarski, który w przeszłości pośredniczył przy transferach polskich piłkarzy do ligi portugalskiej. - Wieteska ma ogromny potencjał. Ze względu na liczne transfery Polaków do klubów zagranicznych ich wartość znacząco poszła do góry. Zielinski i Piątek zrobili tę różnicę. Polacy są cenieni w Europie - przyznał menedżer. I po chwili dodał, że jego zdaniem wartość Wieteski w tej chwili wynosi ok. sześć mln euro.

Wartość ta możne jednak jeszcze wzrosnąć, bo Wieteska przebywa we Włoszech, gdzie wraz z reprezentacją Polski U-21 bierze udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy. 22-letni środkowy obrońca w pierwszym meczu fazy grupowej rozegrał 90 minut, podczas których zaprezentował się przyzwoicie. Nie uniknął jednak poważnego błędu, który biało-czerwonych kosztował utratę pierwszej bramki (mecz z Belgią zakończył się zwycięstwem Polski 3:2).

Więcej o: