Legia Warszawa i Cracovia poznały rywali w Lidze Europy! Szczęście i nieszczęście

Legia Warszawa zagra w I rundzie eliminacji Ligi Europy ze zwycięzcą pary UE Sant Julia (Andora) / College Europa (Gibraltar), trafiając na najsłabszego możliwego rywala. Dużo mniej szczęścia miała Cracovia, która zmierzy się ze słowacką DAC Dunajską Stredą.

W szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie I rundy eliminacji Ligi Europy z udziałem wicemistrza Polski Legii Warszawa i czwartej drużyny ostatniego sezonu, Cracovii. Poznaliśmy już rywali polskich drużyn.

Zobacz wideo

Legia Warszawa kontra ekipy z Andory lub Gibraltaru. Cracovia zagra ze Słowakami

Legia Warszawa wylosowała najlepiej, jak mogła. W 1. rundzie zagra z lepszym z pary UE Sant Julià (Andora) / College Europa FC (Gibraltar). Pierwszy mecz między tymi drużynami odbędzie się w czwartek 27 czerwca. Cracovia zaś wylosowała najtrudniejszego przeciwnika z możliwych. Zagra ze słowackim FC DAC 1904 Dunajská Streda. Pierwsze mecze 1. rundy eliminacji LE zostaną rozegrane 11 lipca, a rewanże zaplanowano na 18 lipca. Rywalizację od 2. rundy rozpocznie Lechia Gdańsk, zdobywca Pucharu Polski i trzecia drużyna minionego sezonu. Wcześniej swojego rywala w eliminacjach Ligi Mistrzów poznał Piast Gliwice. Mistrzowie Polski trafili na najmocniejszego możliwego rywala, białoruski BATE Borysów.

Więcej o: