Oficjalnie: Legia Warszawa potwierdza odejście swojego symbolu! Koniec epoki

Legia Warszawa oficjalnie potwierdziła odejście Miroslava Radovicia z klubu. - Rado, dziękujemy za wszystkie wyjątkowe chwile, które dzięki Tobie przeżywaliśmy przy Ł3! Legia bez Ciebie nie byłaby taką samą drużyną - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Miroslav Radović trafił do Legii Warszawa w 2006 roku za 600 tysięcy euro (w 2015 roku odszedł do Hebei China Fortune, ale już latem 2016 roku wrócił do Warszawy). Stał się jedną z legend klubu - zdobył cztery mistrzostwa Polski, sześć pucharów oraz jeden Superpuchar. Strzelił 93 gole w 391 meczach i jest trzecim piłkarzem pod względem liczby rozegranych spotkań w historii klubu i czwartym najlepszym strzelcem.

Zobacz wideo
Obcokrajowiec z największą liczbą meczów i bramek nie tylko Legii, ale i całej Ekstraklasy. Czterokrotny Mistrz Polski i sześciokrotny zdobywca Pucharu Polski, uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Kapitan. 35-letni Miroslav Radović spędził na Łazienkowskiej 12 lat i zdobył 11 trofeów. Przez ten czas był fundamentalną postacią zespołu i uczestniczył w największych sukcesach klubu w XXI wieku

- czytamy na oficjalnej stronie Legii. - Serbski pomocnik był tam, gdzie były sukcesy Legii w ostatniej dekadzie, jako jeden z ich głównych architektów - czytamy na stronie Legii.

Legia Warszawa przeprowadza wielkie zmiany

To ciąg dalszy sporych zmian w Legii Warszawa. Z klubem oficjalnie pożegnał się Arkadiusz Malarz, który odrzucił ofertę zostania trenerem w akademii i nie zamierza kończyć swojej kariery. Z Legii odeszli również Sebastian Szymański (do Dinama Moskwa), Jakub Ojrzyński (z akademii do Liverpooli), Adam Hlousek (Viktoria Pilzno), a obecnie bez klubu są Michał Kucharczyk, Kasper Hamalainen i Cristian Pasquato. Do klubu trafili za to Igor Lewczuk (ostatnio Bordeaux) i Walerian Gwilia (Górnik Zabrze).

Więcej o: