Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zmiana stadionu dla Rakowa Częstochowa w ekstraklasie! Specjalny komunikat PZPN

Raków Częstochowa będzie rozgrywał swoje mecze w ekstraklasie w Bełchatowie, a nie w Sosnowcu. W piątek Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wyraziła zgodę na to, by Raków rozgrywał mecze w roli gospodarza na GIEKSA Arenie w Bełchatowie.

- Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wyraziła zgodę na to, by Raków Częstochowa rozgrywał mecze w roli gospodarza na GIEKSA Arenie w Bełchatowie - poinformował na Twitterze Fredy Fuerst z Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN. Wcześniej komisja informowała, że Raków Częstochowa będzie rozgrywał mecze w roli gospodarza na Stadionie Ludowym w Sosnowcu.

Zobacz wideo

Raków Częstochowa wrócił do ekstraklasy po 21 latach przerwy. Sezon 2019/2020 zespół Marka Papszuna zainauguruje 20 lipca o godz. 15 na stadionie w Bełchatowie. Rywalem Rakowa będzie Korona Kielce.

Transfery Rakowa Częstochowa

Raków Częstochowa rozpoczyna przebudowę. Bryan Nouvier i Andrija Lukovic dołączają do zespołu Nouvier to 23-letni skrzydłowy, który trafił do Częstochowy z rumuńskiego CFR Cluj. Francuz spędził sezon 2018/2019 na wypożyczeniu w Sepsi Sfântu Gheorghe. W rumuńskiej ekstraklasie wystąpił w 21 spotkaniach, strzelił 3 bramki i zanotował 3 asysty. Nouvier jest wychowankiem FC Metz. - Słyszałem wiele pozytywnych słów na temat polskiej ligi. Chciałbym zdobyć wiele bramek i asyst, ale nie to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że swoją postawą na boisku pomogę drużynie w zajęciu jak najwyższej pozycji w tabeli - mówił Nouvier.

Drugi z nowych zawodników Rakowa – Andrija Lukovic – występuje zazwyczaj w środku pomocy. Urodzony w Belgradzie piłkarz dołączył do częstochowskiego zespołu z FK Vozdovac. W minionym sezonie rozegrał 33 mecze w serbskiej ekstraklasie. Do dorobku 7 bramek 24-latek dołożył jeszcze 3 asysty. - Bardzo się cieszę z tego, że trafiłem do Częstochowy. Myślę, że to dobra decyzja. Konsultowałem się zresztą z kilkoma osobami, które wypowiadały się o Rakowie w samych superlatywach. Wiem, jaki styl gry preferuje trener Marek Papszun. Jestem 'walczakiem', ale lubię ładny futbol - powiedział Lukovic, cytowany przez oficjalną stronę klubu.