Legenda Legii Warszawa odejdzie z klubu. Znana też przyszłość bramkarza

Wszystko wskazuje, że Miroslav Radović odejdzie latem z Legii, a Radosław Cierzniak zostanie w klubie na kolejny sezon - donosi portal Legia.net.

- Nie jest tajemnicą, że Serb chce jeszcze przez rok pograć w piłkę. Wątpliwe jest jednak, że zawodnik mający za sobą 391 meczów w Legii, pozostanie w Warszawie. Władze klubu nie są skłonne zaoferować nowej umowy 35-latkowi - donosi Legia.net.

Zobacz wideo

Serb to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy Legii. Zdobył z nią sześć pucharów kraju oraz cztery mistrzostwa. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca, ale wszystko wskazuje, że nie zostanie przedłużony. Jego rola w ostatnim czasie była stale marginalizowana. W minionym sezonie LOTTO Ekstraklasy rozegrał tylko osiem meczów, ale na murawie przebywał łącznie przez zaledwie 172 minuty. W tym czasie nie strzelił żadnego gola, ani nie zanotował asysty.

Cierzniak zostaje!

Bardzo prawdopodobny jest scenariusz, w którym Thomas Dahne opuści Wisłę Płock, a zastąpić go miałby Arkadiusz Malarz. 38-letni bramkarz najprawdopodobniej nie przedłuży swojej umowy z Legią Warszawa. Przedłużona zostanie natomiast umowa Radosława Cierzniaka. 36-latek rozegrał w tym sezonie 15 meczów ligowych. Wpuścił 12 bramek, a sześć razy zachował czyste konto. 

Więcej o: