Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! Legia Warszawa ma dwóch nowych piłkarzy. Były reprezentant Polski i gwiazda ekstraklasy

Legia Warszawa ma dwóch nowych piłkarzy! To Igor Lewczuk, były reprezentant Polski i Waleriane Gwilia, reprezentant Gruzji i gwiazda ekstraklasy. Pierwszy podpisał roczny kontrakt, a drugi związał się z Legią dwuletnią umową.

Igor Lewczuk podpisał z Legią Warszawa roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Doświadczony obrońca był zawodnikiem stołecznego klubu w latach 2014-2016, kiedy zdobył dwa mistrzostwa i dwa Puchary Polski. Ostatnio reprezentował barwy występującego w Ligue 1 Girondins Bordeaux. W Legii będzie grał z numerem 5.

Zobacz wideo

34-letni Lewczuk występuje głównie na pozycji środkowego obrońcy. Przez ponad dwa sezony przy Łazienkowskiej miał pewne miejsce w składzie i znaczący udział w sukcesach klubu, regularnie występując również w europejskich pucharach. Szczególnie udany był dla niego sezon 2015/2016, kiedy świętował z Legią mistrzostwo i Puchar Polski, będąc filarem defensywy. Dobre występy zaowocowały transferem do sześciokrotnego mistrza Francji Girondins Bordeaux. Na boiskach Ligue 1 i w rozgrywkach pucharowych rozegrał łącznie 55 spotkań. W reprezentacji Polski wystąpił dwukrotnie - w 2014 roku przeciwko Mołdawii i Norwegii - pisze oficjalna strona Legii Warszawa.

- Szybko doszliśmy z Legią do porozumienia. W Bordeaux, przy zawodnikach o wysokiej klasie nabyłem dużo obycia i mądrości boiskowej, jak się ustawiać i asekurować. Ten wyjazd na pewno mi w tym pomógł i dzisiaj jestem lepszym piłkarzem. W porównaniu z Legią presja była tam mniejsza. Na pewno będę trenował z całym sercem i dam z siebie maksimum - przyznał Lewczuk po podpisaniu kontraktu.

Waleriane Gwilia wzmacnia środek pola

Lewczuk to nie koniec! Kontrakt z Legią Warszawa podpisał również Waleriane Gwilia. Środkowy pomocnik rundę wiosenną sezonu 2019/2019 spędził w Górniku Zabrze, do którego był wypożyczony z FC Luzern. W swoim piłkarskim CV ma dwa tytuły mistrzowskie i Superpuchar Białorusi z BATE Borysów. - Nie potrzebowałem wiele czasu, aby podjąć decyzję o przyjściu do Legii. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Warszawy. Nie mogę się doczekać, kiedy zagram na tym stadionie, jestem bardzo podekscytowany. Wiem, że Legia musi być zawsze mistrzem i cały zespół musi zrobić wszystko, aby tytuł i puchar do niej wróciły - przyznał Gruzin po podpisaniu kontraktu.

Więcej o: