Lechia Gdańsk bez prezesa. Adam Mandziara niespodziewanie zrezygnował

Z końcem czerwca Adam Mandziara przestanie być prezesem Lechii Gdańsk. W poniedziałek niespodziewanie zrezygnował z tej funkcji. Nie wiadomo, dlaczego ani kto ma go zastąpić.

Rezygnacja Adama Mandziary jest pewną niespodzianką. Zwłaszcza po tak dobrym sezonie w wykonaniu zawodników Lechii Gdańsk. Gdańszczanie kilka tygodni temu zajęli 3. miejsce w Ekstraklasie oraz zdobyli Puchar Polski. Wychodzili także powoli na prostą po kłopotach finansowo-organizacyjnych.

Zobacz wideo

Pismo z rezygnacją Mandziary zawiera datę 30 czerwca. Tego dnia przestanie być prezesem Lechii. Nie wiadomo na razie, kto go zastąpi. Nowego prezesa musi wybrać rada nadzorcza klubu. Nie jest też wykluczone, że Mandziara pozostanie w Lechii, ale np. wejdzie w skład rady nadzorczej.

Wyniki LIVE z rozgrywek z całego świata! Pobierz Football LIVE

Dobre wyniki sportowe i problemy finansowe

Prezesem Lechii Mandziara został w 2014 roku. Za jego kadencji gdański klub zajmował na koniec sezonu: 5., 5., 4., 13. i ostatnio 3. miejsce. Lechia za jego czasów była też karana za problemy finansowe przez Komisję ds. Licencji Klubowych. Kibice nie raz domagali się jego odejścia. Mandziara zrezygnował z funkcji prezesa akurat w momencie, gdy klub wychodził na prostą w sprawach finansowo-organizacyjnych. Niedawno Lechia otrzymała licencję bezwarunkową na przyszły sezon.

Więcej o: