Kasper Hamalainen może zostać w ekstraklasie! Piłkarz Legii Warszawa dostanie ofertę?

Jak informuje portal Arkowcy.pl, Arka sonduje możliwość sprowadzenia Kaspra Hamalainena z Lecha Poznań. 32-letni pomocnik odejdzie z Legii Warszawa, gdy 30 czerwca wygaśnie jego kontrakt.

Arka Gdynia rozgląda się za możliwościami wzmocnień przed nowym sezonem. Gdyński portal informuje o tym, że klub sonduje możliwość sprowadzenia 32-letniego Fina, Kaspra Hamalainena, który w ostatnich latach grał w Legii Warszawa. Przez 3,5 sezonu piłkarz zdobył trzy mistrzostwa Polski i dwa Pucharu naszego kraju. Wcześniej był zawodnikiem Lecha Poznań. Piłkarz na koncie 60 występów i 9 bramek w reprezentacji Finlandii.

Zobacz wideo

Hamalainen i Kucharczyk odchodzą z Legii Warszawa

Hamalainen to kolejny zawodnik, który latem odejdzie z drużyny wicemistrzów Polski. Fin, podobnie jak Kucharczyk (również odchodzi), w ostatnich latach był jednym z najważniejszych zawodników warszawskiego zespołu, choć niektórzy trenerzy często sadzali go na ławce rezerwowych (m.in. Stanisław Czerczesow czy Ricardo Sa Pinto).

Po przejęciu drużyny przez Aleksandara Vukovicia, reprezentant Finlandii był jednak podstawowym piłkarzem Legii, dla której w zakończonym niedawno sezonie rozegrał 24 spotkania, w których strzelił dwa gole i zaliczył cztery asysty. Łącznie po przyjściu z Lecha Poznań w styczniu 2016 roku Hamalainen rozegrał 114 spotkań, w których zdobył 24 bramki i zaliczył 18 asyst.

Więcej o: