Poważne osłabienie Cracovii. Jeden z najlepszych piłkarzy ligi wraca do ojczyzny

Airam Cabrera nie będzie już zawodnikiem Cracovii. Wszystko wskazuje na to, że Hiszpan wróci do kraju, skąd był wypożyczony.

Airam Cabrera do Cracovii trafił przed rokiem na zasadzie rocznego wypożyczenia z drugoligowej Extremadury. Hiszpan, który wcześniej grał m.in. w Koronie Kielce, był najlepszym piłkarzem "Pasów" w zakończonych niedawno rozgrywkach i jednym z najlepszych zawodników ekstraklasy. W 27 występach strzelił 14 goli i zanotował dwie asysty.

Zobacz wideo

Cracovia chciała, by Cabrera został w klubie na dłużej, ale okazało się to niemożliwe. - Cabrera na początku maja sformułował swoje warunki, które były wysokie, powiem szczerze, że dla nas nie do spełnienia. Długość kontraktu podobnie. Piłkarz nie ma menedżera, jest w Hiszpanii. Wysłaliśmy do niego maila, bo on sam siebie reprezentuje. Ma rozmawiać ze swoim klubem i da nam znać gdzie jest i czego oczekuje. To jest wszystko, co mogę powiedzieć w tej sprawie - mówił kilka dni temu Janusz Filipak na łamach "Gazety Krakowskiej."

Przyszłość Cabrery poznaliśmy w środę. Hiszpan, za pośrednictwem Twittera, pożegnał się z klubem.

Na razie nie wiadomo, czy Cabrera zdecyduje się na kontynuowanie kariery w Extremadurze, czy też poszuka sobie innego klubu.

Więcej o: