Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lech Poznań ma nowego piłkarza! Podpisał czteroletni kontrakt

Karlo Muhar został nowym piłkarzem Lecha Poznań. 23-letni Chorwat jest defensywnym pomocnikiem i podpisał z poznańskim klubem czteroletni kontrakt.

23-letni piłkarz pochodzi z Zagrzebia i to właśnie w szkółce Dinama stawiał pierwsze piłkarskie kroki. W latach 2015-2018 regularnie występował w drugiej drużynie mistrza Chorwacji i w tym czasie zaliczył ponad 70 spotkań w drugiej lidze w Chorwacji. Strzelił w nich pięć goli. Ostatni sezon Muhar spędził w Interze Zapresic, w którym był podstawowym zawodnikiem. W jego barwach rozegrał 37 spotkań, w tym 34 w lidze chorwackiej. W rundzie wiosennej pełnił rolę kapitana zespołu, a Inter ostatecznie zajął ósme miejsce w tabeli - informuje oficjalna strona Lecha Poznań.

Zobacz wideo

Materiał wideo pochodzi z serwisu VOD

- Karlo Muhar charakteryzuje się bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. W poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu i jako kapitan decydował o obliczu całej drużyny. Na boisku występuje jako defensywny pomocnik i wyróżnia się skuteczną grą w bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem oraz regulowaniem tempa gry swojego zespołu. Oprócz wypełniania zadań czysto defensywnych jest także aktywny w ofensywie. Posiada bardzo dobre uderzenie zza pola karnego - scharakteryzował Chorwata Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań.

- Jestem bardzo zadowolony z przenosin do Poznania. Przed podjęciem decyzji długo rozmawiałem z Nenadem Bjelicą i opisywał Lecha w samych pozytywnych słowach. Wręcz namawiał mnie na ten ruch. Mam nadzieję, że szybko wpasuję się w zespół i będę walczył o trofea - przyznał Karlo Muhar  po podpisaniu kontraktu z Lechem Poznań.

Więcej o: