Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pierwsze wzmocnienie Piasta Gliwice. To czterokrotny reprezentant Słowacji

Jakub Holubek podpisał trzyletni kontrakt z Piastem Gliwice. Słowak jest pierwszym, letnim wzmocnieniem mistrzów Polski.

W poprzednim sezonie Jakub Holubek występował w MKS Żylinie, w której rozegrał łącznie 32 mecze, strzelając sześć goli i notując 12 asyst. Słowak może grać zarówno na lewej pomocy jak i w obronie. Holubek jest wychowankiem AS Trencin, z którym wywalczył dwa mistrzostwa oraz dwa Puchary Słowacji. W sierpniu 2016 roku przeszedł do MSK Żyliny, gdzie rozegrał łącznie 74 mecze, w których zdobył dziewięć bramek oraz zanotował 13 asyst. Razem z tym klubem również został mistrzem kraju. 28-latek ma na koncie również cztery występy w reprezentacji Słowacji.

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z portalu VOD

Holubek podpisał z mistrzami Polski trzyletni kontrakt, stając się ich pierwszym, letnim wzmocnieniem. -  Jakub to doświadczony piłkarz, który ma za sobą wiele spotkań w lidze słowackiej oraz europejskich pucharach. Może grać zarówno na lewej pomocy, jak i obronie. Dobrze czuje się w grze kombinacyjnej oraz potrafi świetnie dorzucić piłkę w pole karne. Obserwowaliśmy Jakuba od dłuższego czasu i kiedy pojawiła się okazja, aby sprowadzić go do Gliwic, to postanowiliśmy ją wykorzystać. Cieszymy się, że dołączył do naszego zespołu - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Więcej o: