Arkadiusz Malarz może odejść z Legii do innego klubu ekstraklasy! Wiadomo, gdzie może zagrać

Arkadiusz Malarz w przyszłym sezonie nadal może grać na boiskach ekstraklasy. Zdaniem "Przeglądu Sportowego" bramkarz, z którym Legia nie wiąże już planów (przynajmniej tych dotyczących gry) może trafić do Wisły Płock.

Arkadiusz Malarz w przyszłym sezonie nie zagra w Legii Warszawa. Wicemistrzowie Polski nie wiążą z nim bowiem planów dotyczących występów w pierwszej drużynie. 38-latek otrzymał natomiast propozycję pozostania w klubie w roli trenera bramkarzy w grupach młodzieżowych. Na razie ani jej nie przyjął, ani nie odrzucił. Poprosił natomiast o kilka dni do namysłu, bo wciąż czuje, że może bronić na wysokim poziomie.

Zobacz wideo

"Przegląd Sportowy" w swoim poniedziałkowym wydaniu poinformował, że Malarz propozycję Legii może odrzucić, bo ma ofertę z innego klubu ekstraklasy. Konkretnie z Wisły Płock, która szuka wzmocnień na pozycji bramkarza. Latem płocki zespół na pewno opuści Mateusz Kryczka, a coraz bardziej prawdopodobny jest także transfer Thomasa Dahne. Niemiec, którym przez chwilę interesował się Lech Poznań, może trafić do Anglii. W jednym z ostatnich wywiadów prezes Wisły, Jacek Kruszewski, przyznał, że negocjacje już trwają, a klub nie będzie na siłę zatrzymywał 25-latka.

Dwóch wspomnianych piłkarzy mieliby zastąpić Jakub Wrąbel (22-latek nie przedłuży kontraktu ze Śląskiem Wrocław) i Arkadiusz Malarz, który w ubiegłym sezonie łącznie wystąpił w 16 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. W Ekstraklasie w barwach Legii wystąpił tylko osiem razy, zazwyczaj ustępując miejsca Radosławowi Cierzniakowi i jego imiennikowi, Majeckiemu.Wcześniej doświadczony zawodnik, który do warszawskiego klubu trafił w lutym 2015 roku, był bardzo ważną częścią zespołu. Na ławce rezerwowych posadził go dopiero Ricardo Sa Pinto, którego w kwietniu na stanowisku trenera wicemistrzów Polski zastąpił Aleksandar Vuković.

Więcej o: