Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Legia Warszawa złożyła ofertę za nowego piłkarza. Trwają rozmowy

Legia Warszawa złożyła ofertę transferową za Wellingtona. Poinformował o tym oficjalnie Istanbulspor, czyli turecki klub, gdzie występuje 24-letni obrońca.

Dwa dni temu tureckie media informowały, że Legia Warszawa chce pozyskać Wellingtona. 24-letni obrońca ostatni sezon spędził w Istanbulspor. W drugiej lidze tureckiej zagrał 30 spotkań. W niedzielę oficjalny profil klubu z Turcji poinformował, że Legia złożyła ofertę za zawodnika. - Rozmowy są w toku, a oficjalny komunikat w tej sprawie zostanie wydany, gdy porozumienie zostanie osiągnięte - czytamy na profilu Istanbulsor na Twitterze.

Zobacz wideo

Wellington w minionym sezonie zagrał w 30 meczach drugiej ligi tureckiej, wystąpił także w jednym spotkaniu w Pucharze Turcji. Obejrzał dziewięć żółtych i jedną czerwoną kartkę, na murawie przebywał przez 2777 minut. Jego umowa z Istanbulsporem obowiązuje do 2021 roku. Były gracz rezerw FC Porto jest wyceniany na około 200 tysięcy euro. Mierzy 190 centymetrów, jest prawonożny, może grać na pozycji prawego i lewego stopera.

Legia pobija rekord i szuka wzmocnień

Legia chce się wzmocnić, by w przyszłym sezonie odzyskać mistrzostwo Polski, które przegrała w tym sezonie z Piastem Gliwice. Z tego względu warszawski klub interesuje się m.in. sprowadzeniem Mikkela Kirkeskova z ekipy mistrzów Polski. Duńczyk miałby zastąpić odchodzącego do Viktorii Pilzno Adama Hlouska. Sprowadzenie nowego lewego obrońcy to jeden z priorytetów transferowych Legii. Drugim to ofensywny pomocnik, który miałby zająć w klubie miejsce Sebastiana Szymańskiego, sprzedanego kilka dni temu za rekordową kwotę euro do Dinama Moskwa.