Trener Dinama wytłumaczył transfer Sebastiana Szymańskiego z Legii Warszawa

W piątek Legia Warszawa oficjalnie potwierdziła sprzedanie Sebastiana Szymańskiego do Dinama Moskwa. - Ma za sobą dobry sezon - powiedział trener rosyjskiego zespołu Dmitrij Chochłow.

5,5 mln euro - tyle pieniędzy zarobi Legia Warszawa na sprzedaży Sebastiana Szymańskiego do Dinama Moskwa. Szymański może też zostać najdrożej sprzedanym piłkarzem z ekstraklasy, gdyż umowa Legii Warszawa z rosyjskim klubem zawiera klauzule, na mocy których kwota transferowa może wzrosnąć do aż 7 mln euro!

Zobacz wideo

Trener Dinama: Szymański ma za sobą dobry sezon w Legii Warszawa

- Sebastian to ofensywny pomocnik, mogący występować również na obu skrzydłach. Ma za sobą dobry sezon w Legii, w drugiej części sezonu regularnie pojawiał się w wyjściowym składzie. Dokładnie go oglądaliśmy. Jest młody, ma dobre przyspieszenie, potrafi zadać uderzenie. Wszystkie jego cechy pod względem sportowym nam odpowiadają, a co najważniejsze, pasuje tu jako człowiek. Ma dopiero 20 lat, ale jest już powoływany na mecze reprezentacji Polski. Moim zdaniem Szymański ma bardzo dobre perspektywy w naszym klubie. Zrobimy wszystko, by pomóc mu w jak najszybszej adaptacji do nowego zespołu - powiedział trener Dmitrij Chochłow.

Szymański trafił do Legii z TOP 54 Biała Podlaska w 2013 roku. Po występach w zespole rezerw i Legii U19, z którą został mistrzem Polski i grał w fazie grupowej UEFA Youth League, szansę na debiut w pierwszej drużynie otrzymał już w sezonie 2016/17. Jest piątym najmłodszym debiutantem w historii klubu. W meczu o Superpuchar Polski z Lechem Poznań wszedł na ostatnie 13 minut, mając wówczas 17 lat i dwa miesiące. Szymański zdobył z Legią dwa mistrzostwa Polski oraz jeden krajowy puchar. W jej barwach rozegrał 85 meczów, w których strzelił 11 goli.