Sebastian Szymański odchodzi z Legii. Rekordowa kwota transferu!

Sebastian Szymański sprzedany! 20-letni pomocnik odchodzi z Legii Warszawa do Dynama Moskwa za 5,5 mln euro! A kwota ta może jeszcze wzrosnąć.

5,5 mln euro - tyle pieniędzy zarobi Legia Warszawa na sprzedaży Sebastiana Szymańskiego do Dynama Moskwa. W piątek wieczorem Piotr Koźmiński, dziennikarz "Super Expressu" poinformował, że 20-letni pomocnik został sprzedany do rosyjskiego klubu. Jego informację chwilę później potwierdziła oficjalna strona internetowa warszawskiego klubu.

Zobacz wideo

Kwota, za jaką Szymański opuszcza Legię, jest rekordowa dla warszawskiego klubu. Do tej pory najdrożej sprzedanymi graczami z Legii byli Łukasz Fabiański, za którego Arsenal zapłacił 4,35 mln euro oraz Ondrej Duda, który odszedł do Herthy Berlin za 4,2 mln euro. Szymański może też zostać najdrożej sprzedanym piłkarzem z ekstraklasy, gdyż umowa Legii z Dynamem zawiera klauzule, na mocy których kwota transferowa może wzrosnąć do aż 7 mln euro!

- Dziękuję trenerom, zawodnikom i pracownikom klubu za siedem fantastycznych lat i wielką szansę, jaką mi tutaj dano. W Legii rozwinąłem się i dojrzałem jako piłkarz. Nigdy nie zapomnę atmosfery, jaką tworzą jej kibice, jest niepowtarzalna. Legia zawsze będzie w moim sercu i kiedy będę mógł, na pewno będę tu wracał. Życzę klubowi wielu sukcesów - powiedział Szymański na łamach oficjalnej strony internetowej Legii.

Szymański trafił do Legii z TOP 54 Biała Podlaska w 2013 roku. Po występach w zespole rezerw i Legii U19, z którą został mistrzem Polski i grał w fazie grupowej UEFA Youth League, szansę na debiut w pierwszej drużynie otrzymał już w sezonie 2016/17. Jest piątym najmłodszym debiutantem w historii klubu. W meczu o Superpuchar Polski z Lechem Poznań wszedł na ostatnie 13 minut, mając wówczas 17 lat i dwa miesiące.

Szymański zdobył z Legią dwa mistrzostwa Polski oraz jeden krajowy puchar. W jej barwach rozegrał 85 meczów, w których strzelił 11 goli.

Więcej o: