Beniaminek Ekstraklasy już się wzmacnia. Raków Częstochowa potwierdza dwa zagraniczne transfery!

Raków Częstochowa wygrał rozgrywki I ligi i w przyszłym sezonie zobaczymy go w Ekstraklasie. Beniaminek rozpoczyna zbrojenia i właśnie pozyskanie dwóch nowych zawodników - Bryana Nouviera i Andriję Lukovicia.
Zobacz wideo

Raków Częstochowa wywalczył awans do Ekstraklasy po raz pierwszy od 21 lat. Przed ponowną przygodą w najwyższej klasie rozgrywkowej władze beniaminka chcą dokonać zmian w kadrze pierwszego zespołu. Poprzez oficjalną stronę Rakowa ogłoszono, że do klubu dołączyło dwóch nowych zawodników: Bryan Nouvier i Andrija Lukovic.

Raków Częstochowa rozpoczyna przebudowę. Bryan Nouvier i Andrija Lukovic dołączają do zespołu

Nouvier to 23-letni skrzydłowy, który trafił do Częstochowy z rumuńskiego CFR Cluj. Francuz spędził sezon 2018/2019 na wypożyczeniu w Sepsi Sfântu Gheorghe. W rumuńskiej ekstraklasie wystąpił w 21 spotkaniach, strzelił 3 bramki i zanotował 3 asysty. Nouvier jest wychowankiem FC Metz.

„[...] Słyszałem wiele pozytywnych słów na temat polskiej ligi. Chciałbym zdobyć wiele bramek i asyst, ale nie to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że swoją postawą na boisku pomogę drużynie w zajęciu jak najwyższej pozycji w tabeli” – mówił Nouvier po dołączeniu do „Czerwono-Niebieskich” (za rksrakow.pl).

Drugi z nowych zawodników Rakowa – Andrija Lukovic – występuje zazwyczaj w środku pomocy. Urodzony w Belgradzie piłkarz dołączył do częstochowskiego zespołu z FK Vozdovac. W minionym sezonie rozegrał 33 mecze w serbskiej ekstraklasie. Do dorobku 7 bramek 24-latek dołożył jeszcze 3 asysty.

„Bardzo się cieszę z tego, że trafiłem do Częstochowy. Myślę, że to dobra decyzja. Konsultowałem się zresztą z kilkoma osobami, które wypowiadały się o Rakowie w samych superlatywach. Wiem, jaki styl gry preferuje trener Marek Papszun. Jestem «walczakiem», ale lubię ładny futbol” – powiedział Lukovic. cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Już wcześniej z Rakowem związał się Kamil Piątkowski (przejdzie z Zagłębia Lubin).  Triumfator I ligi pracuje nie tylko nad transferami do klubu, ale i dokonuje roszad w obecnej kadrze. Z Częstochową już wkrótce pożegnają się: Mateusz Zachara, Łukasz Góra, Rafał Figiel, Karol Noiszewski, Karol Mondek, Damian Michalik oraz Patrick Friday Eze.

Więcej o: