Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia znalazła następcę Adama Hlouska. Chce pozyskać rewelację sezonu

Legia Warszawa chce pozyskać Mikkela Kirkeskova, lewego obrońcę Piasta Gliwice - informuje "Przegląd Sportowy".

27-letni Duńczyk rozegrał świetny sezon w Piaście Gliwice. W zakończonych rozgrywkach wystąpił aż w 36 ligowych meczach (wszystkie w pełnym wymiarze czasowym), w których zdobył dwie bramki i tyle samo razy asystował. Nic więc dziwnego, że wyrósł na czołowego lewego obrońcę ligi, którego pozyskaniem interesuje się teraz Legia Warszawa - informuje "Przegląd Sportowy".

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Zainteresowanie Legii nie dziwi tym bardziej, że z klubem pożegnał się Adam Hlousek. Czeski lewy obrońca od lipca będzie piłkarzem Viktorii Pilzno. W drużynie z Łazienkowskiej został więc na tej pozycji tylko Luis Rocha, którego na początku stycznia na Łazienkowską sprowadził poprzedni trener Ricardo Sa Pinto. Obecny, Aleksandar Vuković, nie ukrywa, że wzmocnienie lewej obrony to jeden z letnich priorytetów transferowych Legii Warszawa, która planuje rewolucję po nieudanym sezonie.

Kirkeskov piłkarzem Piasta jest od lutego 2018 r. Po pół roku gry Duńczyk został wykupiony z drugoligowego norweskiego Aalesunds BK, z którego wcześniej był wypożyczony. Jego umowa z gliwickim klubem obowiązuje do końca 2020 r. Jest w niej zapisana kwota odstępnego - 400 tys. euro.