Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włosi nie płacą za transfer zawodnika z ekstraklasy. Klub zgłosił sprawę do PZPN

Włoska Genoa nie dotrzymuje terminów spłaty rat za Filipa Jagiełłę - poinformował "Przegląd Sportowy." Zagłębie Lubin poinformowało o sprawie PZPN oraz międzynarodowe władze piłkarskie.

Filip Jagiełło zimą został sprzedany z Zagłębia Lubin do włoskiej Genoi i natychmiastowo wypożyczony do klubu ekstraklasy do końca sezonu. Klub z Serie A miał zapłacić za polskiego pomocnika 1,5 mln euro, czyli 300 tys. euro więcej niż wynosiła jego klauzula odstępnego. Genoa zgodziła się na wyższą kwotę, by móc rozłożyć ją na raty.

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

I z tymi ratami jest problem. Jak poinformował "Przegląd Sportowy" Włosi nie dotrzymują terminów ich spłat i nie zapłacili jeszcze Zagłębiu choćby eurocenta. Polski klub nie miał zamiaru czekać i już poinformował o sprawie PZPN oraz międzynarodowe władze piłkarskie.

Jagiełło w zakończonym niedawno sezonie wystąpił w 32 meczach, w których strzelił trzy gole i zanotował sześć asyst. Jego nowy lub zajął 17. miejsce w tabeli Serie A. Genoa, do której przed rokiem trafił Krzysztof Piątek, utrzymała się w lidze jedynie dzięki lepszemu bilansowi bramek od Empoli.