Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kasper Hamalainen odchodzi z Legii Warszawa!

Kasper Hamalainen żegna się z Legią Warszawa - poinformowali wicemistrzowie Polski na oficjalnej stronie internetowej. Fiński ofensywny pomocnik reprezentował barwy warszawskiego klubu przez trzy i pół roku.

"Kasper Hamalainen żegna się z Legią Warszawa. Fiński ofensywny pomocnik reprezentował barwy naszego klubu przez trzy i pół roku. W tym czasie zdobył trzy tytuły mistrzowskie i dwukrotnie zwyciężał w rozgrywkach o Puchar Polski" - czytamy w oficjalnym komunikacie warszawskiego klubu.

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Hamalainen to drugi, po Michale Kucharczyku, zawodnik, który latem odejdzie z drużyny wicemistrzów Polski. Fin, podobnie jak Kucharczyk, w ostatnich latach był jednym z najważniejszych zawodników warszawskiego zespołu, choć niektórzy trenerzy często sadzali go na ławce rezerwowych (m.in. Stanisław Czerczesow czy Ricardo Sa Pinto). Po przejęciu drużyny przez Aleksandara Vukovicia, reprezentant Finlandii był jednak podstawowym piłkarzem Legii, dla której w zakończonym niedawno sezonie rozegrał 24 spotkania, w których strzelił dwa gole i zaliczył cztery asysty. Łącznie po przyjściu z Lecha Poznań w styczniu 2016 roku Hamalainen rozegrał 114 spotkań, w których zdobył 24 bramki i zaliczył 18 asyst.