Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

ŁKS pozyskał portugalskiego pomocnika. Kolejny transfer beniaminka

Portugalski pomocnik Ricardo Martins Guimaraes "Guima" podpisał trzyletni kontrakt z ŁKS Łódź. To trzeci letni transfer beniaminka Ekstraklasy.

Guima w ostatnich dwóch sezonach był wypożyczony ze Sportingu Lizbona do grającego w portugalskiej drugiej lidze Academica Coimbra. W minionym sezonie rozegrał 18 spotkań i asystował przy dwóch bramkach, wiosną zmagał się z kontuzją. - Oczywiście wiemy, że przez ostatnie 2,5 miesiąca się leczył, ale od momentu doznania urazu kontrolowaliśmy przebieg leczenia. Na szczęście szereg badań medycznych, które przeprowadziliśmy, pozwalają na to, aby sztab medyczny określił stan zdrowia zawodnika jako bardzo dobry - zapewnia Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy beniaminka Ekstraklasy.

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

- Teraz przez tydzień, jeszcze w Portugalii, Guima będzie trenował indywidualnie według planu przygotowanego przez sztab. A już 3 czerwca, czyli tydzień przed początkiem przygotowań całej drużyny, zacznie treningi w Łodzi – wyjaśnia Przytuła. I dodaje: - Determinacja Guimy, aby być w ŁKS-ie i aby jak najlepiej i najszybciej przygotować się do treningów z pełnym obciążeniem, świadczy o tym, że był to z naszej strony bardzo dobry wybór.

Guima to trzeci transfer beniaminka Ekstraklasy. Wcześniej klub ogłosił zakontraktowanie Macieja Dampca z Bytovii oraz Michała Trąbki ze Stali Stalowa Wola.