Oficjalnie: Legia Warszawa z pierwszym wzmocnieniem przed nowym sezonem. Powrót z wypożyczenia

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i Michał Kopczyński odchodzi z nowozelandzkiego Wellington Phoenix i wraca do Legii Warszawa. 26-latek był wypożyczony z drużyny wicemistrza Polski.

Michał Kopczyński, który ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Wellington Phoenix, wraca do Legii. Nowozelandzki klub nie zdecydował się na wykupienie 26-letniego pomocnika. Z drużyny odchodzi także znany z Jagiellonii Białystok - Cillian Sheridan. 

Zobacz wideo

Michał Kopczyński dołączył do Wellington Phoenix w  2018 roku. Mimo że na początku przygody z nowozelandzkim klubem miał problemy z wejściem do pierwszego składu, to ostatecznie wystąpił w 26 spotkaniach (brak goli i asyst). Wypożyczenie defensywnego pomocnika dobiegnie końca 30 czerwca i już wiadomo, że Wellington Phoenix nie zdecyduje się na wykupienie Kopczyńskiego. Na oficjalnej stronie internetowej klubu poinformowano, że piłkarz  wróci do Legii Warszawa.

26-latek, który jest wychowankiem warszawskiego klubu, zadebiutował w Ekstraklasie w 2012 roku. Najwięcej meczów rozegrał w sezonie 2016/2017 (za kadencji trenera Jacka Magiery). Na ligowych boiskach pojawiał się wtedy 31 razy (2 asysty), a w Lidze Mistrzów mogliśmy go oglądać pięciokrotnie.

Więcej o: