Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rewolucja w drużynie spadkowicza. Miedź Legnica pozbędzie się pięciu piłkarzy. Kolejnych dwóch może zostać sprzedanych

Łukasz Garguła nie będzie zawodnikiem Miedzi Legnica. To jeden z pięciu zawodników, którzy na pewno opuszczą spadkowicza Ekstraklasy. Dwóch kolejnych może zostać sprzedanych. Na stanowisku pozostanie trener Dominik Nowak.

Miedź Legnica nie przedłuży kontraktu z Łukaszem Gargułą. 38-letni pomocnik pobyt w klubie zakończy po czterech latach. Były reprezentant Polski będzie jednym z pięciu zawodników, którzy latem opuszczą kadrę spadkowicza Ekstraklasy.

Zobacz wideo

Poza Gargułą z Miedzi odejdzie też dwójka bramkarzy - Łukasz Sapela, a także reprezentant Rosji Sosłan Dżanajew. Poza nimi w drużynie z Legnicy nie zobaczymy już także Mateusza Żyro i Eltona Monteiro. To jednak nie wszystko, bo poza wspomnianą piątką Miedź prawdopodobnie straci dwójkę najlepszych graczy: Juana Camarę oraz Joana Romana, na których pierwszoligowiec dostał już kilka ofert.

- Miedź rozpoczęła już także rozmowy z zawodnikami, którzy mają stanowić o sile zespołu w nadchodzącym sezonie. Kadrę powinniśmy poznać do 17 czerwca, kiedy to zespół wznowi treningi - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu, który miniony sezon rozgrywek Ekstraklasy zakończył na przedostatnim miejscu.