Lechia Gdańsk nie zwalnia tempa. Wygrała rywalizację o doświadczonego piłkarza

Maciej Gajos dołączył do Lechii Gdańsk. To kolejny zawodnik zakontraktowany do drużyny prowadzonej przez Piotra Stokowca przed sezonem 2019/2020. W walce o byłego pomocnika Lecha Poznań wygrała rywalizację z m.in. Wisłą Kraków.

W środę Lechia Gdańsk poinformowała o pozyskaniu Macieja Gajosa. To już czwarty zawodnik, który latem dołączy do zespołu prowadzonego przez Piotra Stokowca. Wcześniej kontrakty podpisali Mario Maloca, Żarko Udovicić oraz Paweł Żuk. Z naszych informacji wynika, że w rywalizacji o byłego pomocnika Lecha Poznań, pokonała m.in. Wisłę Kraków.

Zobacz wideo

Maciej Gajos związał się z gdańskim klubem 3-letnią umową. 28-letni zawodnik może występować jako pomocnik zarówno na środku pomocy, jak i na skrzydłach. - Cieszę się, że już oficjalnie jestem zawodnikiem Lechii Gdańsk. Nikt za darmo mi miejsca w składzie nie da. Będę walczył o swoje i będę starał się przekonać trenera, żeby stawiał na mnie - powiedział Gajos, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Gajos jest wychowankiem Rakowa Częstochowa. Przed sezonem 2012/2013 dołączył do Jagiellonii Białystok, skąd trzy lata później przeniósł się do Lecha Poznań. Łącznie na boiskach ekstraklasy rozegrał ponad 200 spotkań, w których zdobył 34 bramki. Już wcześniej miał okazję pracować z Piotrem Stokowcem - w sezonie 2013/2014, podczas gry w Białymstoku.

Więcej o: