Legia Warszawa z pierwszym "wzmocnieniem". Wraca ich pomocnik

Michał Kopczyński, który ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Wellington Phoenix, wraca do Legii. Nowozelandzki klub nie zdecydował się na wykupienie 26-letniego pomocnika. Co ciekawe, z Wellington pożegna się też kolejny piłkarz dobrze znany z boisk Ekstraklasy.
Zobacz wideo

Michał Kopczyński dołączył do Wellington Phoenix w lipcu 2018 roku. Choć na początku przygody z nowozelandzkim klubem miał problemy z wejściem do pierwszego składu, to ostatecznie wystąpił w 26 spotkaniach (brak goli i asyst). Wypożyczenie defensywnego pomocnika dobiegnie końca 30 czerwca i już wiadomo, że Wellington Phoenix nie zdecyduje się na wykupienie Kopczyńskiego. Na oficjalnej stronie internetowej klubu poinformowano, że zawodnik, po wypełnieniu umowy, powróci do Legii Warszawa

 

26-latek, który jest wychowankiem warszawskiego klubu, zadebiutował w Ekstraklasie w 2012 roku. Najwięcej meczów rozegrał w sezonie 2016/2017 (za kadencji trenera Jacka Magiery). Na ligowych boiskach pojawiał się wtedy 31 razy (2 asysty), a w Lidze Mistrzów mogliśmy go oglądać pięciokrotnie. 

Michał Kopczyński wraca do Legii. Z Wellington Phoenix żegna się też Cillian Sheridan

Poza Kopczyńskim, z Wellington Phoenix pożegna się po sezonie jeszcze pięciu piłkarzy. Wśród nich jest dobrze znany z występów w Ekstraklasie Cillian Sheridan. Irlandczyk przeszedł do nowozelandzkiej drużyny w styczniu 2019 roku z Jagiellonii Białystok. W kończących się rozgrywkach zagrał w 17 spotkaniach i zdobył jednego gola.

Wellington Phoenix zakończyło rozgrywki w australijskiej A-League na 6. miejscu.

 
Więcej o: