Oficjalnie: Z Pogoni Szczecin do Wisły. Pierwsze wzmocnienie "Białej Gwiazdy"!

Choć sezon Ekstraklasy dopiero co dobiegł końca, Wisła Kraków już przygotowuje się do następnych rozgrywek. Krakowski klub oficjalnie potwierdził pozyskanie Davida Niepsuja, który dotychczas reprezentował barwy Pogoni Szczecin.
Zobacz wideo

Wisła Kraków zakończyła sezon 2018/2019 na 9. miejscu. Mając w pamięci perturbacje, jakie klub przechodził na początku roku oraz obecną sytuację kadrową, taką pozycję w tabeli można potraktować jako niezły wynik. Choć kurz po ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy jeszcze nie opadł, władze „Białej Gwiazdy” już rozpoczęły operację wzmacniania kadry. 

Pierwszy transfer Wisły Kraków! David Niepsuj dołącza do „Białej Gwiazdy” 

W poniedziałek, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, Wisła Kraków poinformowała o pozyskaniu Davida Niepsuja. Prawy obrońca podpisał z krakowskim klubem 2-letni kontrakt, który zacznie obowiązywać od 1 lipca. Zawodnik dołączy do „Białej Gwiazdy” na zasadzie wolnego transferu – jego umowa z Pogonią wygasa wraz z końcem czerwca.

 

Piłkarską karierę Niepsuj rozpoczynał w Niemczech, (urodził się w Wuppertal i posiada też niemieckie obywatelstwo), występując w juniorskich drużynach Borussii Moenchengladbach. W 2016 roku zawodnik trafił do Pogoni Szczecin, w barwach której rozegrał w sumie 43 spotkania. W sezonie 2018/2019 Niepsuj pojawił się na boisku dziesięciokrotnie. 23-latek ma też na koncie mecze w młodzieżowych reprezentacjach Polski (U-20 i U-21). 

Więcej o: