Pierwszy transfer Lecha na ostatniej prostej! Piłkarz na testach medycznych

Bramkarz Mickey van der Hart przyleciał do Poznania na testy medyczne. Jeżeli przejdzie je pomyślnie, podpisze z Lechem kontrakt i zostanie pierwszym letnim wzmocnieniem Kolejorza.

Z Ajaksem Amsterdam zdobył dwa mistrzostwa Holandii. Teraz broni w PEC Zwolle, a latem ma zacząć strzec bramki Lecha Poznań. W poniedziałek Mickey van der Hart przyleciał do Poznania na testy medyczne. Jeżeli przejdzie je pomyślnie, podpisze z Lechem kontrakt i zostanie pierwszym letnim wzmocnieniem Kolejorza.

Zobacz wideo

Van der Hart tym sezonie Eredivisie rozegrał 29 spotkań, a w aż 11 pojedynkach zachował czyste konto. W swojej karierze był też etatowym młodzieżowym reprezentantem Holandii, rozgrywając łącznie 21 spotkań w barwach Oranje. Co ciekawe, golkiper został wybrany przez kibiców PEC Zwolle najlepszym piłkarzem kończącego się sezonu.

- Mickey van der Hart to nadal bardzo młody bramkarz wywodzący się ze szkoły Ajaxu Amsterdam. Warto zauważyć, że pomimo 24 lat zagrał ponad sto spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Holandii, zarówno w Go Ahead Eagles jak i PEC Zwolle. Jest bardzo ambitnym zawodnikiem, który mocno pracuje nad swoim dalszym sportowym rozwojem. Van der Hart jest obdarzony wspaniałym refleksem i bardzo dobrze gra nogami. Liczymy, że w Kolejorzu pokaże swój talent, który został dostrzeżony zarówno w Ajaxie, lidze Eredivisie oraz młodzieżowych reprezentacjach Holandii i będzie się dalej rozwijał - opisuje van der Harta dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

Holender w poniedziałkowe południe wylądował na poznańskiej Ławicy i prosto z lotniska udał się na testy medyczne. Te będzie przechodził do wtorkowego południa. Jeżeli przejdzie je pozytywnie, to tego samego dnia podpisze kontrakt z Lechem Poznań.

Więcej o: