Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pogoń Szczecin wprowadziła do ekstraklasy najmłodszego debiutanta w XXI wieku

15 lat, 7 miesięcy i 3 dni - Kacper Kozłowski, pomocnik Pogoni Szczecin, który zagrał w niedzielnym meczu z Cracovią (0:3), stał się najmłodszym debiutantem Ekstraklasy w XXI wieku.

Był doliczony czas gry meczu z Cracovią (3:0), kiedy Kosta Runjaić zdecydował się dokonać trzeciej zmiany. Z boiska ściągnął Zvonimira Kozuljia, wprowadzając w jego miejsce Kacpra Kozłowskiego. 15-latek spędził na murawie zaledwie kilka chwil, ale to dopiero jego początki. Wczesne początki, bo Kozłowski nie tylko w niedzielę zadebiutował w Pogoni, ale przy tym stał się też najmłodszym debiutantem Ekstraklasy w XXI wieku (15 lat, 7 miesięcy i 3 dni). Do tej pory rekordzistą pod tym względem był Daniel Hoyo-Kowalski. Piłkarz Wisły Kraków zadebiutował kilka tygodni temu w meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec (1:2) - miał wtedy 15 lat, 9 miesięcy i 13 dni.

Zobacz wideo

Co ciekawe ani Kozłowski, ani Hoyo-Kowalski nie są najmłodszymi zawodnikami w historii ekstraklasy. Tytuł ten od niemal 60 lat należy do Janusza Sroki - wychowanka Cracovii, który w trakcie swojego ligowego debiutu - przeciwko Szombierkom Bytom w sezonie 1969/70 - miał 15 lat i 57 dni.

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoń Szczecin wprowadziła do ekstraklasy najmłodszego debiutanta w XXI wieku
Zaloguj się
 • onuce-precz

  Oceniono 5 razy 3

  WPUSZCZONY TYLKO PO TO BY POBIĆ REKORD. BEEE

 • goral67

  Oceniono 2 razy 2

  Hoyo-Kowalski grał 4 mecze w pełnym wymiarze czasowym i dał radę ,to jednak coś innego jak wbiec na boisko przeżegnać się i za chwilę zejść do szatni. Takie tam ciekawostki.

 • gdabski

  0

  Od sezonu 69/70 to minęło niespełna 50 lat, a nie 60.

 • DEYWID 77

  Oceniono 1 raz -1

  Ten 15 latek nie do rady w ekstraklapie jest za młody z takie starzyki mu nogi połamią

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX