Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Waldemar Fornalik skomentował mistrzostwo Polski Piasta Gliwice. "Nie cieszę się, nie ma euforii?"

Piast Gliwice zdobył swoje pierwsze, historyczne mistrzostwo Polski. Wielki sukces swojej drużyny skomentował trener Waldemar Fornalik.
Zobacz wideo

Piast Gliwice wygrał w ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy z Lechem Poznań 1:0 i zdobył pierwsze w historii klubu mistrzostwo kraju. Po meczu krótkiego wywiadu Telewizji Polskiej udzielił szkoleniowiec świeżo upieczonych mistrzów - Waldemar Fornalik.

Fornalik: Jestem po prostu zmęczony, ale naprawdę się cieszę

- To historyczny wynik. Czuję wielką radość i wzruszenie. Cieszymy się bardzo. Wygraliśmy dzięki dyscyplinie. Byliśmy skuteczni i do tego zorganizowani w obronie. Jesteśmy bardzo zmęczeni, to była wyczerpująca runda. Nie cieszę się, nie ma euforii? Jestem po prostu zmęczony, ale naprawdę bardzo się cieszę - mówił łamanym głosem trener Piasta, po którym nie było widać, jakby właśnie odniósł historyczny sukces.

Gliwiczanie wyprzedzili ostatecznie Legię Warszawa o cztery punkty. Ekipa ze stolicy w ostatniej kolejce tylko zremisowała z Zagłębiem Lubin 2:2. Trzecią lokatę zajęła ostatecznie Lechia Gdańsk, a czwartą, również premiowaną grą w eliminacjach do Ligi Europy, Cracovia.