Rafał Pietrzak odmówił Legii Warszawa. Obrońca Wisły Kraków chce wyjechać za granicę

Legia Warszawa kontaktowała się z Rafałem Pietrzakiem, ale obrońca Wisły Kraków nie jest zainteresowany grą na Łazienkowskiej. Jak ustaliliśmy, latem zamierza wyjechać za granicę.

Rafał Pietrzak piłkarzem Wisły Kraków pozostanie do 30 czerwca. Wtedy końca dobiegnie jego umowa z "Białą Gwiazdą". Polak jest jednym z kilku zawodników klubu, którym latem wygasają kontrakty. Niedawno umowę z „Białą Gwiazdą” przedłużył Marcin Wasilewski, ale wciąż nieznana jest przyszłość Vullneta Bashy, Łukasza Burligi czy Pietrzaka. Piłkarz czeka jednak na oferty zagraniczne. Jeśli któraś z nich będzie interesująca, wkrótce opuści Polskę.

Zobacz wideo

Stolarczyk: Wiemy, że już do nas nie wróci

Za Pietrzakiem najlepszy sezon w życiu. Co prawda w Krakowie znalazł się w samym środku burzy, ale po pierwsze: klub w końcu wypłacił mu wszystkie należności, a po drugie: wygrał grupę spadkową zajmując w Lotto Ekstraklasie dziewiąte miejsce. 27-letni obrońca to jedno z kluczowych ogniw drużyny Macieja Stolarczyka, rozegrał aż trzydzieści sześć na trzydzieści siedem możliwych spotkań. Piłkarz ma także dobre statystyki: zdobył trzy bramki, zanotował pięć asyst. Na dodatek zaliczył dwa występy w reprezentacji Polski (choć tylko epizodyczne).

– Pogodziliśmy się z tym, że Rafał już do nas nie wróci… W tym momencie nie jesteśmy w stanie zaoferować warunków finansowych na jakie liczy i jakie proponują mu inne zespoły. Drzwi do naszej drużyny wciąż są dla Rafała otwarte, ale jesteśmy realistami. Dlatego trwa już poszukiwanie alternatywy na lewą stronę obrony – przyznał Sport.pl Maciej Stolarczyk.

Arabia Saudyjska? Nie teraz

Według naszych informacji zawodnik otrzymał już konkretną i atrakcyjną finansowo ofertę z Arabii Saudyjskiej, ale tym kierunkiem nie jest w tej chwili zainteresowany. Jak słyszymy z otoczenia Pietrzaka, sił najchętniej spróbowałby w Serie A lub Bundeslidze. Być może kluby również z tych lig zainteresują się z Polakiem, który – mając na ręku kartę zawodniczą – jest atrakcyjnym kąskiem. Na chęć wyjazdu kadrowicza wpływa również to, że jest w idealnym wieku, by spróbować gry na zachodzie, a w negocjacjach zależny będzie wyłącznie od siebie. – Na razie czekam na konkrety. A te mogą się pojawić niedługo – powiedział nam Pietrzak.

W Polsce tylko Wisła

Dla Pietrzaka zagraniczny wyjazd jest priorytetem, ale w swoich kadrach chętnie widziałyby go także kluby polskie. Z przedstawicielami obrońcy Wisły kontaktowali się działacze Legii Warszawa, którzy latem planują przebudowę zespołu. Piłkarz nie podjął jednak rozmów. W swoich notesach 27-latka mają także skauci Lecha Poznań, ale zawodnik zdecydował, że w Polsce zainteresowany jest grą wyłącznie przy Reymonta. I jeżeli w ciągu najbliższych kilku tygodni nie dojdzie do porozumienia z klubem z innej ligi, wróci do rozmów w sprawie nowej umowy z działaczami „Białej Gwiazdy”. Na razie wraz z innymi piłkarzami Wisły Pietrzak uda się na zasłużony wypoczynek do Turcji. Nowy klub Polaka możemy poznać w czerwcu.

Więcej o: