Młodzieżowy reprezentant Polski i piłkarz Bayernu Monachium może zostać zawodnikiem Legii!

Marcel Zylla może zostać nowym zawodnikiem Legii Warszawa - informuje Adam Dawidziuk. Młodzieżowy reprezentant Polski jest wychowankiem Bayernu Monachium.

Jest duża szansa że nowym piłkarzem Legii zostanie Marcel Zylla - napisał na Twitterze Adam Dawidziuk. Sprowadzenie młodzieżowego reprezentanta Polski ma być początkiem kadrowej rewolucji mistrzów Polski, którą ostatnio na łamach Sport.pl zapowiadał Dariusz Mioduski. - Jest sporo piłkarzy, którzy dużo nam dali, ale obecnie są jednak na końcu swoich karier. Czekają nas zatem zmiany. Pracujemy też nad wzmocnieniami przed europejskimi pucharami. To temat bardzo dla nas ważny - powiedział nam właściciel Legii.

Zobacz wideo

19-latek w juniorskich drużynach Bayernu rozegrał w tym sezonie 23 spotkania, w których strzelił osiem goli. To wynik całkiem niezły, ale po letnich przygotowaniach można było spodziewać się czegoś więcej. Pod koniec lipca Zylla znalazł się w kadrze Bawarczyków na tournee w Stanach Zjednoczonych, a po rozpoczęciu sezonu i kilku kontuzjach podstawowych graczy monachijskiego zespołu, niemieckie media twierdziły, że młodzieżowy reprezentant Polski jest coraz bliżej pierwszego zespołu mistrzów Niemiec. Niektórzy twierdzili nawet, że stworzy on duet z Robertem Lewandowskim. Jak wiadomo, tak się ostatecznie nie stało.

Wychowanek Bayernu urodził się w Niemczech, od dziecka gra w niemieckich drużynach i uczy się w niemieckich szkołach. Skąd więc gra w młodzieżowej reprezentacji Polski? Rodzicie piłkarza pochodzą z Polski. W latach 90. wyjechali ze Śląska w poszukiwaniu pracy. Zawodnik wystąpił co prawda raz w młodzieżowej reprezentacji Niemiec (do lat 17), ale później zdecydował się już na grę w biało-czerwonych barwach. Sam wielokrotnie mówił o tym, że chce grać dla Polski. Mówił również, że często porównuje się do Roberta Lewandowskiego.

Więcej o: