Włoscy giganci chcą juniora Wisły Kraków. "Nowy Lewandowski". Pieniądze mogą uratować klub

AC Milan, Napoli i Juventus interesują się sprowadzeniem 16-letniego napastnika Aleksandra Buksy z Wisły Kraków. Jak podaje Calciomercarto.com, młody zawodnik nie powinien kosztować więcej niż milion euro. Te pieniądze mogłoby pomóc w ratowaniu płynności finansowej klubu.

Zgodnie z informacjami Calciomercato.com, w letnim oknie transferowym może dojść do walki o młodego napastnika Wisły Kraków. 16-letni Aleksander Buksa uchodzi za wielki talent, a Maciej Stolarczyk dał mu już nawet kilka razy zagrać w tym sezonie Lotto Ekstraklasy. Co więcej, zawodnik zdobył także trzy bramki w czasie zimowych sparingów.

Zobacz wideo

Piłkarz urodzony w 2003 roku robi też furorę wśród skautów. Calciomarcato.com podaje, że zarówno Milan, jak i Napoli oraz Juventus przyglądają się młodemu napastnikowi. Wybuch talentu Krzysztofa Piątka sprawił, że teraz nikt nie chce, by ktoś "sprzątnął" im inny talent sprzed nosa. Cena za napastnika nie jest jeszcze wygórowana, a zawodnik kosztowałby około jeden milion euro.  

Włoskie media twierdzą, że Buksa to "nowy Lewandowski". Zaznaczają też, że mimo 16 lat Aleksander dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi (około 188 cm wzrostu). Ewentualna sprzedaż Buksy mogłaby znacząco poprawić sytuację finansową krakowskiej Wisły, która nadal zmaga się z problemami i wciąż szuka płynności finansowej.

Można więc stwierdzić, że Wiśle już teraz zaczyna opłacać się polityka Macieja Stolarczyka, który zdecydował się wprowadzać do składu młodych zawodników, a ci pokazali, że potrafią radzić sobie w seniorskich rozgrywkach.

Więcej o: